Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Więcej kontroli na drogach

policja kontrola
Zdjęcie ilustracyjne

Dziś, 25 lipca obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W tym dniu policjanci będą prowadzić działania kontrolne stanu technicznego pojazdów, ponieważ kierowca może być bezpieczny tylko w sprawnym samochodzie.

Dzień 25 lipca to dzień patrona kierowców – św. Krzysztofa. Dzień ten jest obchodzony również jako „Dzień Bezpiecznego Kierowcy”. Właśnie na ten dzień policjanci ruchu drogowego przygotowali działania profilaktyczne, których adresatem będą właśnie kierujący.

– Trzeźwość, przestrzeganie przepisów, zrozumienie dla innych użytkowników, kultura jazdy i szacunek to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo na naszych drogach – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Działania profilaktyczne policjantów na terenie Lublina wesprą najpiękniejsze kobiety Lubelszczyzny – Maria Łuszczak- Miss Lubelszczyzny Nastolatek 2018 oraz Karolina Wojtiuk- I Vicemiss Lubelszczyzny 2018, Finalistka Miss Polski 2018.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.