Dziś o 18:00 zawyją syreny w całej Polsce. Strażacy oddadzą hołd dla druhów z OSP Żukowo, którzy zginęli w drodze do wypadku

Strażak PSP
Strażak PSP | fot. Dominik Wąsik

W piątek 15 września o godzinie 18:00 rano w całej Polsce, w tym w Lublinie zawyją syreny. Strażacy chcą w ten sposób oddać hołd tragicznie zmarłym druhom z OSP Żukowo, którzy zginęli w drodze na akcję ratunkową.

Tragiczny wypadek strażaków z OSP Żukowo

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek (15.09) po godz. 3 w nocy w miejscowości Żukowo (woj. pomorskie). Podczas dojazdu do zdarzenia doszło do przewrócenia się wozu strażackiego OSP Żukowo, w wyniku którego dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech kolejnych odniosło obrażenia.

Dwoje z poszkodowanych zostało zabranych do szpitala.

Syreny w piątek, 15 września

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak zaapelował do jednostek PSP i OSP z całej Polski, by o godz. 18:00 solidarnie włączyć sygnały świetlne oraz dźwiękowe w hołdzie zmarłym druhom.

„W piątek o godz. 18.00 w jednostkach Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych włączymy sygnały świetlno-dźwiękowe i oddamy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi, którzy poświęcili największą wartość – własne życie, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi” – napisał.

Zobacz także: Ewakuacja w zakładzie butelkowania wody Cisowianka. Pracownik z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafił do szpitala

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.