Ewakuacja w zakładzie butelkowania wody Cisowianka. Pracownik z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafił do szpitala

Straż Pożarna - strażak
Straż Pożarna - strażak | fot. Dominik Wąsik

W czwartkowy wieczór służby ratunkowe zostały poinformowane o ulatnianiu się tlenku węgla w zakładzie butelkowania wody Cisowianka koło Nałęczowa. Do szpitala trafiła jedna osoba z objawami zatrucia czadem.

Ewakuacja w Cisowiance

Do zdarzenia doszło w czwartek (14.09) około godz. 19:10 w zakładzie butelkowania wody Cisowianka w Drzewcach koło Nałęczowa. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o ulatnianiu się tlenku węgla. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

Ratownicy medyczni w pierwszej kolejności zajęli się pracownikiem wózka widłowego wysokiego składowania, który w trakcie pracy poczuł się źle i zemdlał. Pracownik z objawami zatrucia czadem został przetransportowany do szpitala.

Strażacy przy pomocy czujnika ujawnili, że tlenek węgla ulatniał się z kilku akumulatorów, ważących po kilkaset kilogramów, zamontowanych w wózku widłowym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu wadliwych akumulatorów, z których ulatniał się tlenek węgla.

Z zakładu ewakuowano łącznie 32 osoby.

Tlenek węgla

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia – przy dużych stężeniach tego gazu – może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał lub nawet śmierć.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jaki tlenek węgla z akumulatora?
    Do Wy piszecie?
    Tlenek węgla jest efektem ubocznym spalania przy zbyt małej ilości tlenu.