Dziś noc spadających gwiazd – Perseidy 2018

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Perseidy, czyli jeden z najlepiej widocznych rojów meteorów, będzie można obserwować na niebie już dziś. W ich obserwacji mogą przeszkodzić nam zalegające chmury.

„Spadające gwiazdy” fachowo nazywane są meteorami. To okruchy skalne z kosmosu, które spalają się po wejściu w atmosferę, a ślad takiego procesu obserwujemy na niebie jako krótkotrwały, szybki błysk.

Najwięcej „spadających gwiazd” możemy obserwować zwykle w pierwszej połowie sierpnia. Na niebie pojawia się wtedy najpopularniejszy rój meteorów, które nazywamy Perseidami. Ich nazwa wzięła się stąd, że meteory zdają się wybiegać z konstelacji Perseusza.

Kiedy oglądać Perseidy 2018?

W nocy z 11 na 12 i z 12 na 13 sierpnia będziemy mogli zobaczyć na niebie najwięcej Perseidów. Punkt kulminacyjny przypadnie na tę drugą noc – z niedzieli na poniedziałek. Wtedy „spadające gwiazdy” będą najlepiej widoczne, warto więc wziąć aparat i udać się w miejsce oddalone od sztucznego światła.

Przewiduje się, że idealną godziną, by rozpocząć seans z nocą spadających gwiazd jest 22.

Macie jakieś sprawdzone miejscówki do obserwowania spadających gwiazd? Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach poniżej artykułu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.