Dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy. Szukamy najlepszej pizzerii w Lublinie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzimy 9 lutego. Aż 96% Polaków deklaruje, że konsumuje pizzę, z czego 70% spożywa ją w domu – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Pollster.

Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzony jest co roku 9 lutego. Tego dnia miłośnicy pizzy nie wyobrażają sobie bez choćby kawałka tego włoskiego specjału. Z danych PizzaPortal.pl wynika, że kuchnia włoska stanowi aż 61 proc. zamówień składanych za pośrednictwem serwisu.

Dużą popularność pizza zdobyła pod koniec XIX w. A to za sprawą królowej Włoch Marghericie Sabaudzkiej, która w 1889 roku, podczas wizyty w Neapolu skosztowała pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Podstawowymi składnikami były pomidory, mozzarella i bazylia, czyli barwy Włoch – czerwień, biel i zieleń.

Włoski przysmak stał się stałym elementem również w polskiej kuchni. Jak wynika z badań, trzyosobowa polska rodzina konsumuje średnio trzy pizze miesięcznie. Z danych GUS wynika, że od 2013 do 2016 r. Polacy wydawali miesięcznie na pizzę i inne półprodukty mączne o 20 proc. więcej pieniędzy niż w przeszłości.

Choć w Lublinie jest co ponad setka pizzerii, to o dobrą pizzę wcale nie jest łatwo. Kiepskie, grube ciasto oraz składniki słabej jakości sprawiają, że pizzerie walczą o klienta jak największym rozmiarem i jak najniższą ceną. Dlatego chcemy znaleźć najlepszą pizzerię w Lublinie, więc czekamy na Wasze propozycje.

Wpisujcie je w komentarzach oraz dlaczego właśnie taki wybór.12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Plackarnia – aniedosc że fajny wystrój lokalu, to przepyszne mają pizzę i ciekawe atrakcyjne promocje 🙂

  2. EncePence. Zawsze świeże składniki i naprawdę wyjątkowy smak. Polecam. Żałośnie slabe jest to, jak kogoś boli, że są naprawdę najlepsi ?

  3. Encepence widzę wszystkich pracownikow i znajomych uruchomiło i wyszlo to żałośnie słabo :)))

  4. Od kilku lat bezkonkurencyjna w Lublinie pizzeria Ence Pence. Mój faworyt pizza latina na ekstra cienkim, czarnym cieście.