Dziś kolejny Strajk Kobiet w Lublinie. Protest samochodowy na ulicach miasta

DJI 0040 2
Samochodowy Strajk Kobiet na al. Unii Lubelskiej w Lublinie | fot. UAVision - Video & Photography

Protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, zablokują dziś Lublin. Późnym popołudniem na głównej arterii miasta pojawią się protestujący w samochodach.

Uczestnicy wyruszą na ulice miasta o godzinie 16.45 z parkingu przy Arenie Lublin. Będą jechać w zawartej grupie z prędkością 15-20 km/h. Spóźnialscy uczestnicy mogą tam również dołączać do kolumny.

Kierowcy pojadą ul. Lubelskiego Lipca ’80 w kierunku centrum, by następnie włączyć się na al. Solidarności i jeździć od ronda Dmowskiego (przy Zamku) po rondo Kuklińskiego (skrzyżowanie al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelskiej).

Organizatorzy zachęcają do wzięcia ze sobą transparentów, naklejania na samochody błyskawic – symbolu protestu.

Przypomnijmy, że we wtorek odbył się podobny strajk samochodowy w obronie praw kobiet. Kierowcy utrudnili przejazd przez al. Unii Lubelskiej. Zobacz zdjęcia i nagrania z drona – Szósty dzień Strajku Kobiet w Lublinie. Do akcji dołączyli taksówkarze

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Te niech tam nawet 1000 czy 2000 chce zagotować 300 000 reszty lublinian. Serio? Rozumiem prawo do protestu, ale w ten sposób?

  2. Zdecydowany sprzeciw bojówkom wulgarnych wyskrobków. Polacy będą twardo i skutecznie bronić wszystkich fundamentów korzeni prawdziwej polskości tak jak było to w historii. Prawdziwi Polacy nie pozwolą na niszczenie Kościołów i atakowania spokojnych ludzi stalinowskimi i faszystowskimi metodami przez prymitywne lewactwo.

  3. Wpisuje się w sam raz w tą okrutną samolubną mentalność.
    Nie chcę dziecka z wadami genetycznymi, więc je zabiję.
    Nie mogę? To zablokuję ulicę.
    Jak tego zakażą to zaczną rzucać jedzeniem…