Dziś Europejski Dzień bez Samochodu. Komunikacja miejska w Lublinie za darmo

DSC03086 min
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dziś obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Podobnie jak w ubiegłych latach, kierowcy przez jeden dzień mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacją miejską.

W niedzielę, 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia po okazaniu ważnego dowodu rejestracyjnego, kierowcy mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską w Lublinie. Jeden dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu komunikacją miejska dla jednej osoby.

Powyższe uprawnienie obowiązuje także w komunikacji nocnej (w nocy z 22 na 23 września br.) do godziny 00:00. W przypadku kursów rozpoczętych przed północą, pasażer może kontynuować podróż do końca tych kursów.

Z okazji Dnia bez Samochodu w mieście przygotowano też szereg innych atrakcji, które mają zachęcić mieszkańców do korzystania z alternatywnych środków transportu. Wypożyczalnia Lubelski Rower Miejski tego dnia pierwszą godzinę (a nie jak dotychczas 20 minut) gratis. Czytaj więcej TUTAJ.

Europejski Dzień bez Samochodu jest kulminacyjnym momentem trwającego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ale Wiocha, nie dość że specjalnie dzień bez są och odu w niedzielę nie handlowa gdzie autobusy kursują co godzinę to jeszcze za okazaniem dowodu rejestracyjnego i tylko. A jedna osobę. LUBLIN to wiocha a w porównaniu do innych cywilizowanych miast które na ten dzień wyłączyły całkowicie kasownik i dali wolne kontrolerów. I hip hip hura ZTM Lublin