Dzień Babci i Dzień Dziadka. Nie zapomnijcie złożyć życzeń!

dziadek babcia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Są jedyni w swoim rodzaju i zawsze znajdą dla nas czas. Mowa tu o wszystkich babciach i dziadkach, którzy dziś i jutro obchodzą swoje święto! Pamiętajmy o nich nie tylko w te szczególne dni.

Tradycyjnie w styczniu wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie obchodzą swoje święto. Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, natomiast 22 stycznia obchodzimy Dzień Dziadka.

W Polsce Dzień Babci obchodzimy od 1964 roku – to wtedy pomysł na to święto pojawił się na łamach czasopisma „Kobieta i życie”. Święto to bardzo szybko zyskało dużą popularność i zostało na stałe wpisane do kalendarzy.

W Polsce Dzień Dziadka jako osobne święto wprowadzony został dopiero w latach 80. XX wieku. Jego datę łatwo zapamiętać, gdyż obchodzone jest dzień po święcie wszystkich babć.

W tym dniach warto zaplanować wizytę u naszych dziadków. Zwykła rozmowa lub spacer z pewnością sprawią naszym dziadkom wiele przyjemności. Warto też pomyśleć nad jakimś drobnym prezentem, który z pewnością ucieszy.

A Ty czego życzysz swojej Babci? Jakie życzenia złożysz Dziadkowi? A może sam jesteś już Babcią lub Dziadkiem? Czego życzyły Ci Twoje wnuki? Czekamy na komentarze!WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.