Dziewięć firm zainteresowanych budową odcinka drogi ekspresowej S19 Kock – Lubartów

S19 obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej
S19 obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej

Dziewięć firm jest zainteresowanych budową odcinka drogi ekspresowej S19, między Kockiem i Lubartowem. Najtańsza złożona oferta w przetargu jest o 49,5 mln zł niższa niż wyznaczony przez GDDKiA budżet.

Firmy zainteresowane budową odcinka S19 Kock – Lubartów

Najniższą ofertę złożona w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S19 KockLubartów na kwotę 389 997 651,98 zł złożyło konsorcjum firm RUBAU Polska i Poltores, a najdroższą Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR – 461 250 000 zł. Kwota przewidziana na sfinansowanie zamówienia to 439,5 mln zł.

„Oferty zostaną teraz przeanalizowane pod kątem formalnym i merytorycznym. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w I kwartale przyszłego roku” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Lublinie.

Odcinek między końcem obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej a węzłem Lubartów Północ przebiegać będzie w ok. 70 proc. nowym śladem, głównie terenami rolnymi. Na początkowym fragmencie (ok. 3 km) pobiegnie istniejącym korytarzem drogi krajowej nr 19. 

Na wysokości jeziora Kunów powstanie węzeł Firlej. Następnie trasa od wschodniej strony ominie miasto i jezioro Firlej, a także okoliczne lasy. Na pozostałym obszarze droga pobiegnie równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19. 
Przed Lubartowem zaplanowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych – MOP Mieczysławka oraz MOP Wola Lisowska. 

W ramach zadania powstaną także drogi obsługujące przyległe tereny, siedem wiaduktów, dwie kładki, przejścia dla małych, średnich oraz dużych zwierząt, ekrany akustyczne oraz ogrodzenie drogi.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.