Dziewięć firm zainteresowanych budową odcinka drogi ekspresowej S19 Kock – Lubartów

S19 obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej
S19 obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej

Dziewięć firm jest zainteresowanych budową odcinka drogi ekspresowej S19, między Kockiem i Lubartowem. Najtańsza złożona oferta w przetargu jest o 49,5 mln zł niższa niż wyznaczony przez GDDKiA budżet.

Firmy zainteresowane budową odcinka S19 Kock – Lubartów

Najniższą ofertę złożona w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S19 KockLubartów na kwotę 389 997 651,98 zł złożyło konsorcjum firm RUBAU Polska i Poltores, a najdroższą Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR – 461 250 000 zł. Kwota przewidziana na sfinansowanie zamówienia to 439,5 mln zł.

„Oferty zostaną teraz przeanalizowane pod kątem formalnym i merytorycznym. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w I kwartale przyszłego roku” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Lublinie.

Odcinek między końcem obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej a węzłem Lubartów Północ przebiegać będzie w ok. 70 proc. nowym śladem, głównie terenami rolnymi. Na początkowym fragmencie (ok. 3 km) pobiegnie istniejącym korytarzem drogi krajowej nr 19. 

Na wysokości jeziora Kunów powstanie węzeł Firlej. Następnie trasa od wschodniej strony ominie miasto i jezioro Firlej, a także okoliczne lasy. Na pozostałym obszarze droga pobiegnie równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19. 
Przed Lubartowem zaplanowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych – MOP Mieczysławka oraz MOP Wola Lisowska. 

W ramach zadania powstaną także drogi obsługujące przyległe tereny, siedem wiaduktów, dwie kładki, przejścia dla małych, średnich oraz dużych zwierząt, ekrany akustyczne oraz ogrodzenie drogi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.