Bilet do teatru za 300 groszy. Sprawdź listę teatrów i spektakli

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Co roku w Polsce świętujemy Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji bilety na spektakle kosztują zaledwie 300 groszy (3 zł)! Zobaczcie listę teatrów w Lublinie, które biorą udział w wydarzeniu.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem.

Na widowniach wszystkich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast.

Sprzedaż biletów prowadzona będzie tylko w kasach teatrów, co ma zachęcić widzów – przede wszystkim tych, którzy do teatru zaglądają rzadko – by zwrócili w jego stronę kroki i przekonali się, że nie jest to miejsce tak niedostępne, za jakie często uchodzi. Sprzedaż rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja.

Lista teatrów i spektakli w Lublinie – 12 maja

+ Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie – „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” (reż. Remigiusz Brzyk)

+ Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie – „Proszę słonia” (reż. Jerzy Kern)

+ Teatr Muzyczny w Lublinie – „WinyLOVE Story” (reż. Urszula Lewartowicz)

+ Teatr Stary w Lublinie – „Szukaj w snach”

+ Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN – „Sztukmistrz z Lublina” (reż. Tomasz Pietrasiewicz)WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.