Dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Tam znajdziesz PSYjaciela lub KOTlege

Pies z kotem
Pies z kotem | fot. Adobe Stock

W najbliższą niedzielę Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na Dzień Otwarty. Będzie można adoptować psa lub kota i zasięgnąć porad specjalistów.

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Dzień Otwarty to kolejna w ostatnim czasie akcja promująca odpowiedzialną adopcję zwierząt z lubelskiego Schroniska. Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z podopiecznymi placówki, a także porozmawiać z jej pracownikami i wolontariuszami. Opowiedzą oni o tym, jak przebiega proces adopcyjny oraz udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami.

W programie wydarzenia przewidziano także koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka i majka-L oraz wystąpienia ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jakie dzikie zwierzęta możemy spotkać w naszym mieście.

W ramach Dnia Otwartego odbędą się m.in. prelekcje pt. „Zaskroniec i spółka, czyli jakie gady żyją wokół nas” Bartłomieja Gorzkowskiego, Kierownika Egzotarium Schroniska oraz „Ptaki w mieście – co powinniśmy wiedzieć o skrzydlatych sąsiadach” Rafała Antoniszewskiego z Fundacji Epicrates. Ponadto, o tym jak wygląda praca Ekopatrolu, opowie przedstawiciel Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa około 340 zwierząt, w tym 146 psów, 90 kotów i 101 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów – miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych – miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów – miski na wodę i karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

Dzień Otwarty odbędzie się w niedzielę (7 sierpnia) o godz. 12.00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.