Dzień Babci i Dziadka 2021. Kiedy złożyć życzenia dziadkom?

dziadek babcia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dzień Babci i Dziadka 2021 wypada już niedługo – 21 i 22 stycznia. W Polsce wypadają one co roku w tym samym terminie. Co warto wiedzieć na ten temat?

Kiedy dzień Babci i Dziadka 2021?

Dzień Babci i Dzień Dziadka wypadają w drugiej połowie stycznia. Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia. Dzień Dziadka celebrujemy dzień później, czyli 22 stycznia, który w tym roku wypada w piątek. W związku z tym, że oba te święta wypadają obok siebie, ich obchody w Polsce często są łączone.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka składane są życzenia. Wnuki dodatkowo wręczają swoim dziadkom drobne prezenty. W szkołach i przedszkolach bardzo często organizowane są specjalne przedstawienia oraz przygotowywane laurki. Dorośli, którzy wciąż mogą cieszyć się spotkaniami z dziadkiem i babcią, mogą natomiast pomyśleć o wspólnym spędzeniu czasu.

Dzień Babci i Dzień Dziadka. Skąd wzięły się te święta?

Pomysł utworzenia dnia poświęconego babciom pojawił się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”. W kolejnych latach idea ta była popularyzowana także na łamach innych gazet, aż w końcu przyjęła się na stałe. Obchody Dnia Dziadka przywędrowały do Polski prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych w latach 80. XX wieku. Geneza tego święta nie jest jednak w pełni znana.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.