Dzieci uszkodziły metalowe kule w fontannie w Parku Ludowym

Wgniecione kule w fontannie w Parku Ludowym
Wgniecione kule w fontannie w Parku Ludowym | fot. Dominik Wąsik

W ubiegłym tygodniu doszło do kolejnego aktu wandalizmu kul wchodzących w skład fontanny w Parku Ludowym. W efekcie trzy metalowe kule w fontannie są już powgniatane.

Wgniecione kule w fontannie

To już kolejny akt wandalizmu fontanny zlokalizowanej w Parku Ludowym. Pierwsze dwa miały miejsce w lutym 2021 r. Wtedy uszkodzono łącznie 12 metalowych kul, które służą jako wodotryski w fontannie. Sprawców zdarzenia nie udało się ustalić, a straty oszacowano na kwotę ok. 68 tysięcy złotych.

Teraz uszkodzeniu uległy trzy kule, które zostały wgniecione.

„W ubiegłym tygodniu dzieci uszkodziły kule fontanny. Naprawy uszkodzonych kul wykonała firma zajmująca się obiektem w ramach umowy na bieżące utrzymanie fontann. Miasto nie poniosło kosztów w tym zakresie” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wgniecione kule w fontannie w Parku Ludowym
Wgniecione kule w fontannie w Parku Ludowym | fot. Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nadal wmawiajmy społeczeństwu że to mała szkodliwość społeczna. To po pierwsze,a drugie, setki tysięcy wydane na monitoring który jest o kant dupy potłuc. Proszę państwa, gdzie ta sprawiedliwość i organa (chciałoby się rzec organy) które grają wg tego jak im pre… dyrygent pomacha

  2. Jest na to (wg mnie) jedno dobre rozwiązanie problemu:
    Upubliczniać dane wandali, imię nazwisko, adres, datę urodzenia, dane rodziców lub małżonka/i dzieci osób bliskich i przede wszystkim zdjęcie tego tępego ryja. I wystawić paragon za: naprawę szkód za materiał, za robociznę za czas, za interwencję policji, za utylizację zniszczonych przedmiotów, za szkodę w wizerunku miejscowości i dać za karę roboty społeczne w kamizelce z napisem „UWAGA: Wandal”.
    Jeśli by ktoś mógł powiedzieć co jest złego w moim rozumowaniu to z góry dziękuję za sugestie czy informacje.