Działka przy stadionie sprzedana. Powstanie tu 390 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus

Na działce przy ul. Krochmalnej powstaną mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus
Na działce przy ul. Krochmalnej powstaną mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus | fot. PFR Nieruchomości

Przy ul. Krochmalnej w Lublinie powstaną trzy budynki, które pomieszczą około 390 mieszkań. Będą to bloki pięcio- i siedmiokondygnacyjne z garażami podziemnymi. Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Mieszkanie Plus w Lublinie

Działka przy ul. Krochmalnej została nabyta od Krajowej Spółki Cukrowej w połowie grudnia 2020 roku przez spółkę PFR Nieruchomości. Zakupiona działka to około 1,5 hektarowy plac pocukrowniczy. Przez ostatnie lata był wynajmowany ośrodkom szkolenia kierowców, które wykorzystując istniejące utwardzenia asfaltowe urządziły własne place manewrowe.

Rada Miasta Lublin podjęła 29 kwietnia 2021 r. uchwałę zmieniającą Miejscowy Plac Zagospodarowania Przestrzennego dopuszczając, by na tym terenie powstała zabudowa. Już dziś wiadomo, że powstaną tu trzy budynki, które pomieszczą około 390 mieszkań. Będą to bloki pięcio- i siedmiokondygnacyjne z garażami podziemnymi.

Inwestycja powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus, w oparciu o współpracę pomiędzy spółką PFR Nieruchomości, a władzami samorządowymi, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi. Budowa ruszy w II kwartale 2022 r. Przewiduje się, że mieszkania będą gotowe w IV kwartale 2024 r.

Zobacz także: Mieszkanie Plus: Wiemy już, jak będzie wyglądać osiedle przy ul. Krochmalnej

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. a potem będą ludzie płakać że jest za głośno bo mecze itp tak samo było z torem …. kto to wymyślił ?

  2. i znów będzie my się składać na patole z 500+ STOP ROZDAWNICTWU!!!!