Działania „Brawura” w całym regionie. Policjanci obecni na drogach, również w weekend

Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie
Kontrola prędkości na al. Witosa w Lublinie | fot. KWP Lublin

Dziś na drogach Lubelszczyzny odbywa się akcja „Brawura”, gdzie policjanci z drogówki monitorują przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i limitów prędkości, dążąc głównie do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach oraz redukcji liczby wypadków.

Więcej policji na drogach w regionie

Od samego rana policjanci z Lubelszczyzny aktywnie zaznaczają swoją obecność na drogach regionu.
Wszystko za sprawą wojewódzkich działań na rzecz bezpieczeństwa o nazwie „Brawura”. W ramach akcji patrole drogówki są aktywne na różnych trasach regionu, obejmując zarówno drogi główne, jak i lokalne.

Wojewódzka akcja Brawura
Policjanci obecni na drogach szczegółowo kontrolowali kierowców

Co robią policjanci w ramach akcji „Brawura”

Monitorowana jest prędkość kierowców zarówno poprzez stałe punkty kontrolne, jak i mobilne patrole wyposażone w rejestratory i kamery. Pod szczególną lubą są obszary, gdzie często występują wypadki spowodowane nadmierną prędkością.

W działaniach uczestniczą również funkcjonariusze z zespołu „Speed”, których głównym celem jest zapobieganie agresywnym zachowaniom na drodze.

Prędkość jedną z głównych przyczyn śmierci na drodze

Wypadki drogowe spowodowane nadmierną prędkością są główną przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i znacząco przekraczają limit prędkości, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Policyjna akcja Brawura
Więcej patroli na drogach. Eliminowano zachowania niebezpieczne

Niebezpiecznie na drogach

Od początku roku do 6 kwietnia odnotowano 155 wypadków drogowych, w których 36 osób straciło życie, a 163 zostały ranne. Dodatkowo zarejestrowano 4463 kolizje. Zwiększona liczba motocyklistów na drogach w ostatnim czasie przyczyniła się do 7 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a 4 odniosły obrażenia.

Działania takie jak te mają uzmysłowić i przypomnieć kierowcom o zasadach panujących na drogach, jak i dotkliwych karach przewidzianych za łamanie przepisów prawa.

Policyjna akcja Brawura
Kontrole policji. Sprawdzano prędkość i stan techniczny

Motocykliści na celowniku Policjantów w weekend

Kierowcy jednośladów to wyjątkowo narażeni i niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W weekend, w ramach akcji „Brawura”, policjanci skupią się na użytkownikach jednośladów. Policjanci zajmą się monitorowaniem niebezpiecznych zachowań na drodze, oraz eliminowaniem przypadków brawury i niebezpiecznych zachowań kierujących.

Szczegóły: https://spottedlublin.pl/motocyklisci-na-celowniku-policjantow-trwaja-wzmozone-kontrole-jednosladow/

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.