Motocykliści na celowniku policjantów. Trwają wzmożone kontrole jednośladów

Motocyklista dmuchający w alkomat
Motocyklista dmuchający w alkomat | fot. KMP Lublin

Drogówka w Lublinie przewiduje zwiększenie liczby kontroli motocyklistów w nadchodzący weekend. Ich głównym celem będzie nadzór nad bezpieczeństwem na drodze, identyfikacja ryzykownych zachowań i egzekwowanie przepisów drogowych wśród motocyklistów. Ponadto funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny motocykli oraz poziom hałasu emitowanego przez ich wydechy.

Startuje sezon motocyklowy

Wiosenna pogoda sprzyja motocyklistom, sezon na jednoślad się rozpoczyna w najlepsze. Niestety, nie wszyscy z nich stosują się do zasad bezpieczeństwa dot. ruchu drogowego. Wielu z nich, zwłaszcza ci mniej doświadczeni, podejmuje ryzykowne manewry, co często prowadzi do wypadków.

Kontrola motocyklowa
Akcja Brawura wymierzona w lubelskich motocyklistów

Śmiertelne żniwo w regionie

Mimo że sezon dopiero się rozpoczął, to w ostatnich dniach na terenie powiatu lubelskiego miały miejsce dwa tragiczne wypadki z udziałem motocyklistów. Oba zdarzenia miały miejsce w Mętowie. W pierwszym z nich 29-letni motocyklista stracił życie w zderzeniu z pojazdem marki Opel. Natomiast w drugim przypadku, 21-letni motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym.

Policjanci skontrolują motocyklistów
Kontrola drogowa – Akcja Brawura

Trwa wyjaśnianie okoliczności tych tragicznych zdarzeń

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tych wypadków. Jednocześnie apelujemy do kierowców o ostrożność, bezpieczną jazdę oraz zdrowy rozsądek, bowiem kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu. Nawet najprostsze manewry mogą zakończyć się tragicznie. We wszystkich zdarzeniach to właśnie kierujący jednośladami odnieśli obrażenia.

Kontrola motocyklowa
Pomiar ilości decybeli wytwarzanych przez tłumik

Motocykliści na celowniku policjantów ” Akcja Brawura”

W nadchodzący weekend, w ramach akcji „Brawura”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kontrole motocyklistów. Głównym celem funkcjonariuszy będzie monitorowanie niebezpiecznych zachowań na drodze przypadków brawury oraz popełnianych wykroczeń. Ponadto mundurowi dokonają oceny stanu technicznego pojazdów oraz poziomu hałasu generowanego przez ich wydechy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.