Dżdżownica sposobem na raka. Rewolucyjne odkrycie naukowców z Lublina

płyn z dżdżownicy sposobem na raka płuc lublin

Naukowcy z UMCS i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wspólnie opracowali preparat z płynu celomatycznego dżdżownicy Denrobaena veneta, który niszczy komórki raka płuc.

 

Jak poinformowali naukowcy, po odpowiedniej obróbce termicznej płyn uszkadza komórki nowotworowe i nie działa szkodliwie na prawidłowe nabłonkowe komórki oskrzeli oraz komórki fibroblastów ludzkiej skóry.

 

– Komórki nowotworowe wykazywały ograniczoną proliferację oraz ginęły w wyniku programowanej śmierci komórek – apoptozy. Przy zastosowaniu wielu technik mikroskopowych oraz badań molekularnych potwierdzono cytotoksyczne działanie badanego preparatu na poziomie in vitro – czytamy w komunikacie.

 

Naukowcy wstępnie scharakteryzowali skład chemiczny badanego preparatu, a obecnie trwają dalsze prace nad określeniem struktury związków wchodzących w jego skład.

 

Urząd Patentowy RP wydał decyzję o udzieleniu patentu na wynalazek.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Super! Gratuluję ! Muszą być bardzo dumni bo to wielki wyczyn dla ludzkości ! Jeszcze postarajcie się ogólnie wynaleźć leki na raka a będzie już dobrze na ziemi.

  2. Bardzo się cieszę że jesteśmy coraz bliżej lekarstwa na to diabelstwo Proponuję zorganizować zbiórkę pieniędzy dzięki funduszom szybciej dało by radę robić testy a w ostateczności wprowadzić na rynek może uratować życie ludzi
    Gratuluje Paniom doktor za wysiłek cierpliwość i wytrwałość to naprawdę duży wysiłek przeprowadzić milion testów i niestracic nadzieji