Dyspensa w Sylwestra 2021. Czy w piątek 31 grudnia można jeść mięso?

Szaszłyki mięsne
Szaszłyki mięsne | fot. pixabay

Dyspensa w Sylwestra 2021. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku, 31 grudnia 2021 r.

Dyspensa w Sylwestra 2021

Wielu wiernych zastanawia się, czy w Sylwestra obowiązuje dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych. Sylwester w tym roku przypada na piątek. Przypomnijmy, że w dni pokuty wyznaczone przez Kościół wierni są zobowiązani powstrzymać się od spożywania mięsa i zachować post. Takim dniem jest m.in. każdy piątek. Czy w takim razie będzie można spożywać mięso w Sylwestra?

Dyspensa na piątek – 31 grudnia 2021 r.

Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku, 31 grudnia 2021 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

„Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia 2021 r. Jednocześnie usilnie zachęcam wszystkich wiernych, którzy skorzystają z dyspensy do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w wybranej formie (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, pobożności, jałmużny)” – czytamy treść dyspensy abp. Stanisława Budzika.

Zobacz także: Zakupy w Sylwestra 2021: Jak długo otwarte są sklepy 31 grudnia?



WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.