Dworzec metropolitalny nie będzie gotowy na czas. Miasto zgodziło się wydłużyć termin zakończenia prac

Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie opóźniona o 6 miesięcy
Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie opóźniona o 6 miesięcy | fot. Dominik Wąsik

Budimex nie otrzymał dodatkowych 11 miesięcy na dokończenie prac przy budowie dworca metropolitalnego w Lublinie. Miasto zgodziło się wydłużyć termin o maksymalnie 6 miesięcy.

Budowa dworca metropolitalnego potrwa dłużej

W połowie marca informowaliśmy, że do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek od generalnego wykonawcy budowy dworca metropolitalnego o przedłużenie terminu zakończenia prac. Budimex wnioskował o dodatkowe 11 miesięcy – do końca czerwca 2023 r. Przypomnijmy, że zgodnie z umową nowy dworzec powinien być gotowy nie później niż 29 lipca 2022 r.

„Wykonawca wskazał konieczność przedłużenia terminu realizowanych prac do końca czerwca 2023 r. Argumentuje to wystąpieniem konieczności wykonania robót dodatkowych, które wpłynęły na terminowość realizacji umowy” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. Ratusz przedstawione argumenty uznał za zasadne, lecz nie zgodził się na dodatkowe 11 miesięcy.

Urzędnicy tłumaczyli, że nie mogą dać dodatkowych 11 miesięcy, ponieważ do końca maja 2023 r. muszą rozliczyć inwestycję, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Urząd Miasta Lublin musiał uzyskać zgodę na przedłużenie terminu zakończenia prac od Urzędu Marszałkowskiego.

„Podpisany aneks do umowy z wykonawcą przedłuża realizację prac do 28 lutego 2023 r. Data ta wynika z konieczności zakończenia i rozliczenia całego zakresu projektu do końca maja 2023 r. Trzy miesiące pomiędzy zakończeniem robót budowlanych przez wykonawcę, a zakończeniem całego projektu, to czas niezbędny w szczególności na przeprowadzenie odbiorów wykonanych robót, rozliczenia finansowe oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie” – informuje Justyna Góźdź.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jeśli np. na całej rozkopanej ul. 1 Maja pracuje przez cały dzień trzech ludzi..i to z dużą częstotliwością na kawę, to rok opóźnienia, to nie jest wcale źle😆