Dwie pijane kobiety spożywały alkohol na stacji paliw. Po skończonej libacji były gotowe prowadzić auto

Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy
Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy | fot. KMP Lublin

Dwie kobiety w wieku 33 i 44 lat staną przed sądem za prowadzenie aut pod wpływem alkoholu. Na szczęście w obu przypadkach zainterweniowali świadkowie, którzy uniemożliwili Paniom wyjazd na drogę. Wyniki testów alkomatem wykazały, że 33-latka miała ponad 2,5 promila alkoholu we krwi, a 44-latka miała promil alkoholu. Obie straciły uprawnienia.

Zatrzymanie pierwszej pijanej kobiety

W pierwszym incydencie, który miał miejsce w Majdanie Krasienińskim, policja otrzymała zgłoszenie o pijanej kobiecie, która przyjechała na stację paliw swoim samochodem marki Ford. Osoba zgłaszająca natychmiast zainterweniowała, uniemożliwiając kobiecie odjazd. Na miejsce przybył patrol policji, który przeprowadził badanie alkomatem, potwierdzając stan nietrzeźwości 44-latki.

tankowanie paliwa stacja paliw
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Drugie zatrzymanie tego samego dnia

Kolejne zgłoszenie wpłynęło wczoraj wieczorem. Policjanci zostali powiadomieni, że w samochodzie na stacji paliw w Łuszczowie Pierwszym siedzi pijana kobieta, która nadal spożywa alkohol. Kierująca chciała odjechać. Jednak uniemożliwił jej to świadek. W przypadku 33-latki alkomat wykazał ponad 2,5 promila. Auto kobiety zostało odholowane.

Pijana matka shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dotkliwe kary i zero litości dla pijanych uczestników ruchu

Kobietom od razu zatrzymano prawo jazdy. Teraz grozi im zakaz kierowania, wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. 33-latka musi liczyć się także z przepadkiem auta.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.