Dwie nowe ulice powstaną w Lublinie. Wykonawca wybrany, wkrótce ruszą prace

remont asfalt przebudowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa ulic Bliskiej i Skowronkowej w Lublinie. To nowe drogi, które powstaną w dzielnicach Szerokie oraz Sławin. Miasto właśnie wybrało wykonawcę.

W dzielnicach Szerokie i Sławin powstaną nowe ulice

W ramach inwestycji powstaną drogi o łącznej długości około 3,5 km. W przypadku ul. Skowronkowej wykonawca zbuduje jednojezdniową ulicę o nawierzchni bitumicznej, szerokości 6 m i długości ponad 2 km wraz z obustronnym chodnikiem. Inwestycja zakłada także budowę dojazdów (sięgaczy) do obsługi istniejącej zabudowy przyległej do ul. Skowronkowej o łącznej długości około 670 m, 7 miejsc postojowych, 92 słupów oświetlenia ulicznego z energooszczędnymi oprawami typu LED, kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym oraz przebudowę sieci gazowej, energetycznej i teletechnicznej kolidujących z projektowanym układem drogowym.

Plan orientacyjny ul. Skowronkowa
Plan orientacyjny ul. Skowronkowa

Z kolei w dzielnicy Szerokie zakres zadania dotyczy budowy ul. Bliskiej wraz z przebudową ul. Wojciechowskiej w obrębie istniejącego skrzyżowania, z dowiązaniem projektowanego układu drogowego do zakresu ulic Nałęczowskiej i Wojciechowskiej. Zadanie uwzględnia również budowę dojazdów (sięgaczy) do obsługi istniejącej i projektowanej strefy zamieszkania oraz budowę 15 miejsc postojowych. Powstanie również połączenie piesze w postaci schodów z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami, łączące ul. Bliską z ul. Nałęczowską. Wykonawca zbuduje również oświetlenie, kanał technologiczny oraz kanalizację wodociągową i sanitarną.

Plan orientacyjny ul. Bliska
Plan orientacyjny ul. Bliska

Wartość całkowita realizacji inwestycji to ponad 42,5 mln zł. Nowe drogi powstaną w ciągu 19 miesięcy od daty podpisania umowy. Wykonawcą prac jest Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie.

Ulice w trakcie budowy

W trakcie jest już budowa dróg gminnych w rejonie trzech innych dzielnic Lublina: Czechów Południowy, Wrotków i Dziesiąta. Powstają tam ulice: Wapowskiego, Oczki, Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej oraz droga pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego. Wszystkie ulice mają być gotowe jeszcze w tym roku. Wartość całkowita realizacji tych zadań drogowych to 4,9 mln zł. Budowa ul. Wapowskiego będzie miała znaczący efekt w postaci utworzenia ostatniego brakującego elementu połączenia komunikacyjnego starego i nowych osiedli mieszkaniowych w dzielnicy Wrotków.

Z kolei ulice: Oczki, Brata Alberta i Kuncewiczowej zapewnią możliwość rozbudowy w kierunku wschodnim osiedli mieszkaniowych dzielnicy Dziesiąta. Natomiast nowa droga łącząca jedną z głównych ulic dzielnicy Czechów Południowy – ul. Szeligowskiego z obsługującą duże osiedle bloków wielorodzinnych ul. Milenijną, znacząco poprawi dostępność komunikacyjną osiedla. Będzie stanowiła przedłużenie ul. Gębali prowadzącej bezpośrednio w rejon głównych lubelskich szpitali i budynków uczelni medycznej.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W żadnej informacji na temat budowy ul. Skowronkowej nie ma potwierdzenia, że wykonawca, który wygrał przetarg podpisał umowę z miastem. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat ?