Dwie firmy chętne do przebudowy skrzyżowania na al. Witosa. Oczekują więcej pieniędzy, niż planował wydać ratusz

Firmy zainteresowane przebudową skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną oczekują większych środków, niż planował wydać ratusz
Firmy zainteresowane przebudową skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną oczekują większych środków, niż planował wydać ratusz | fot. Dominik Wąsik

Pod znakiem zapytania stoi planowana przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną w Lublinie. W przetargu na realizację tego zadania wpłynęły dwie oferty, wszystkie jednak przekraczają zaplanowany na ten cel budżet.

Przebudowa skrzyżowania może kosztować więcej

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie planuje przebudowę skrzyżowania wraz z sygnalizacją świetlną u zbiegu al. Witosa i ul. Doświadczalnej. Wszystkie firmy zainteresowane realizacją tego zadania mogły składać swoje oferty do piątku, 14 października.

W przetargu wpłynęły dwie oferty, od Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lublinie (12,1 mln zł) i Strabag z Pruszkowa (11,5 mln zł). Zarząd Dróg i Mostów zamierzał wydać na przebudowę skrzyżowania i świateł kwotę 10,7 mln zł.

Teraz ZDiM przeanalizuje złożone oferty pod kątem formalnym. Później zapadnie decyzja o dołożeniu do najtańszej oferty, lub o unieważnieniu postępowania i rozpisania go na nowo.

Jak się zmieni skrzyżowanie na al. Witosa?

Planowany zakres prac na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną zakłada dobudowanie pasów do skrętu w lewo i w prawo z al. Witosa oraz dodatkowego pasa w ul. Doświadczalnej (wydzielony pas do skrętu w lewo, drugi pas prosto-prawo), budowę sygnalizacji świetlnej i oświetlenia ulicznego oraz chodników.

W ramach inwestycji drogowcy wykonają również ścieżkę rowerową i przebudują zatoki autobusowe. Powstanie też nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej — wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.