Duże zmiany w SPSK4. Przy ul. Jaczewskiego powstanie budynek oddziału sztucznej nerki

Planowane inwestycje SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie
Planowane inwestycje SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie | materiały prasowe

W szpitalu SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie powstanie Kliniczny Oddział Sztucznej Nerki. Nowy budynek będzie zlokalizowany nieopodal wejścia do szpitala od strony Izby Przyjęć Planowych i będzie składał się z dwóch kondygnacji.

Kliniczny Oddział Sztucznej Nerki SPSK4

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie podpisał umowę na zaprojektowanie i budowę budynku Klinicznego Oddziału Sztucznej Nerki w ramach projektu utworzenia Ponadregionalnego Uniwersyteckiego Centrum Nefrologii i Hemodializ. Nowy budynek będzie składał się z dwóch kondygnacji o powierzchni ponad 1050 metrów kwadratowych. W środku znajdzie się m.in. 19 stanowisk do hemodializ.

„Posiadana baza wymaga rozbudowy do realizacji zadań dla rosnącej liczby pacjentów z chorobami nerek. Już teraz zauważamy znaczne zainteresowanie pacjentów spoza granic naszego kraju świadczeniami wykonywanymi w naszym oddziale. Kolejnym efektem realizacji projektu będzie skrócenie czasu hospitalizacji oraz szerokie wykonywanie wysoko opłacalnych procedur” – tłumaczy prof. Wojciech Załuska, kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii SPSK nr 4.

Budynek będzie zlokalizowany nieopodal wejścia do szpitala od strony Izby Przyjęć Planowych. Nowa lokalizacja Klinicznego Oddziału Sztucznej Nerki zapewni łatwą komunikację wewnętrzną zarówno z Klinicznym Oddziałem Nefrologii (poprzez łącznik), jak i pozostałą częścią szpitala poprzez istniejący tunel na poziomie niskiego parteru. Wszystkie kondygnacje budynku będą połączone dwiema wewnętrznymi klatkami schodowymi i dwiema windami szpitalnymi łóżkowymi przeznaczonymi dla przewozu pacjentów i personelu.

Nowoczesna stacja hemodializ umożliwi szpitalowi zwiększenie liczby świadczonych usług i wprowadzania nowych technik leczenia. Powiększenie zasobów infrastrukturalnych jest związana ze wzrostem liczby łóżek i stanowisk dializacyjnych, co zwiększy dostępność do etapu kwalifikacji, wstępnego leczenia nerkozastępczego oraz świadczeń o charakterze referencyjnym i dializoterapii, tj. pozwoli na objęcie tym świadczeniem ok. 130 pacjentów miesięcznie.

Budowa Centrum Hemodializ pochłonie ponad 15 mln złotych. Budowa ma się rozpocząć pod koniec lipca tego roku. Zakończenie całości inwestycji planowane jest na 2024 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.