Od poniedziałku duże zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu

IMG 20181026 081711
Zmienią organizację ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową. Kierowcy ominą dotychczasowe skrzyżowanie.

W najbliższy poniedziałek wprowadzone zostaną zmiany w tymczasowej organizacji ruchu funkcjonującej na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową. Wykonawca zadania wprowadzi objazd ul. Ciepłą i ul. Betonową – informuje Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Powodem wprowadzanych zmian jest przystąpienie wykonawcy do rozbiórki jezdni ul. Krochmalnej (między rejonem zjazdu do komisu samochodowego a budowanym skrzyżowaniem, z zachowaniem dojazdu do stacji paliw oraz składu budowlanego), a następie wzmocnienia podłoża, budowy nowej konstrukcji jezdni.

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Tymczasowe skrzyżowanie ul. Krochmalnej z ul. Diamentowej zmieni swoją lokalizację, bliżej skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Nadbystrzycką. Dzieki temu jadący od strony ul. Jana Pawła w kierunku dworca PKP, skorzystają z lewoskrętu w drogę będącą przedłużeniem ul. Ciepłej. Później tymczasowe oznakowanie pokieruje ich w ul. Betonową i na ul. Krochmalną.

Jadący od ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Diamentowej odczują różnicę po wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu. Będą oni mieli oddzielny pas, gdzie aktualnie dzielą go ze skręcającymi w ul. Krochmalną.

Jadący ul. Krochmalną od strony dworca będą musieli skręcić w prawo przed kościołem w ul. Betonową. Droga na wprost będzie wyłączona z użytku, ponieważ drogowcy będą tam prowadzić prace ziemne. Dalej pojadą ul. Ciepłą do tymczasowego skrzyżowania. Kierowcy chcący jechać w lewo w ul. Diamentową będą musieli skręcić w prawo i dojechać do skrzyżowania z ul. Nadbystrzycką i zawrócić na rondzie.

Opisana organizacja ruchu będzie dotyczyła wyłącznie pojazdów o masie do 3,5t. Oddzielna droga będzie wytyczona dla pojazdów komunikacji miejskiej. Linie 1, 45 i 161 jadące od dworca również skręcą w ul. Betonową, ale z niej „odbiją” w prowizoryczną drogę, która będzie prowadziła za budynkiem stacji paliw, by dojechać do ul. Krochmalnej.

Pozostałe pojazdy o masie powyżej 3,5t m.in. samochody ciężarowe, zostaną skierowane na objazd przez ul. Nabystrzycką i ul. Muzyczną. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywał conajmniej do końca roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.