Duże zainteresowanie VIII edycją Budżetu Obywatelskiego. Złożono 214 projektów

Tak wygląda Skatepark Rusałka w Lublinie
Tak wygląda Skatepark Rusałka w Lublinie | fot. UM Lublin

Znamy ostateczną liczbę wniosków zgłoszonych przez mieszkańców w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł.

214 projektów w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego

Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego zakończył się w 7 maja o północy. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. Większość, bo aż 200 osób skorzystała z możliwości zgłoszenia swojego pomysłu przez Internet, 14 złożyło wersję papierową.

Wśród projektów wykraczających poza tradycyjnie pojawiające się inwestycje infrastrukturalne, znalazł się m.in. projekt „Niezatapialni” zakładający zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania osób tonących w Zalewie Zemborzyckim, czy „Szklana pułapka”, dzięki któremu szklane wiaty przystankowe mają zostać oklejone, by były widoczne dla ptaków, co ochroni je przed zderzeniem ze szkłem.

Weryfikacja i ocena wniosków zostanie przeprowadzona przez zespół ds. oceny projektów. Wnioski będą analizowane pod kątem m.in. własności terenu, możliwości realizacji w ciągu roku i poprawności założonych kwot. Lista kryteriów oceny projektów zawarta jest w regulaminie Budżetu Obywatelskiego.

Etap oceny potrwa około 2 miesięcy, a jego efektem będzie wyłonienie tych projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania listy ocenionych projektów na złożenie formalnego odwołania od decyzji.

W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego przeznaczono kwotę 12,5 mln złotych. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Głosować będzie można na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie.

Listę złożonych projektów można znaleźć na stronie lublin.eu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.