Duchownego zaniepokoiły hałasy dobiegające z plebanii, wezwał na miejsce policję. W środku był złodziej

36-latek włamał się do jednej z parafii na terenie Lublina
36-latek włamał się do jednej z parafii na terenie Lublina | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali 36-latka, który w środku nocy włamał się do plebanii, a następnie ukradł wino oraz złotą biżuterię. Straty wyceniono na blisko 11 tysięcy złotych.

Włamał się do plebanii

Do zdarzenia doszło w czwartek (10.08) około godz. 3 w nocy. Dyżurny otrzymał zgłoszenie od duchownego jednej z parafii na terenie Lublina. Według jego relacji ktoś miał znajdować się na terenie plebanii, bo słyszał podejrzany hałas ze środka.

Na miejscu mundurowi z Oddziału Prewencji Policji ujawnili kilka uszkodzonych drzwi oraz idącego korytarzem mężczyznę. Został on natychmiast zatrzymany. Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Żmudź.

„Ukradł butelki wina oraz złotą biżuterię. Straty wyceniono na blisko 11 tysięcy złotych. 36-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Może mu grozić do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Złodziej w Lublinie. Grasował na terenie ogródków działkowych. Straty oszacowano na ponad 1,5 tys. zł

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.