Drzewa dla każdej dzielnicy Lublina. Zgłoś propozycję lokalizacji nasadzeń

drzewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Fundacja Krajobrazy zachęca mieszkańców Lublina do zgłaszania propozycji lokalizacji nasadzeń nowych drzew w 25 dzielnicach Lublina. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 kwietnia.

Drzewa dla każdej dzielnicy Lublina

Wyłoniony w konkursie wykonawca, czyli Fundacja Krajobrazy w konsultacji z Radami Dzielnic, mieszkańcami, organizacjami i instytucjami stworzy mapy nasadzeń w każdej z 25 dzielnic biorących udział w projekcie.

W następnej kolejności, wskazane obszary zostaną poddane ocenie eksperckiej pod kątem infrastruktury podziemnej, własności terenu, planu zagospodarowania, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej.

„W skład zespołu wejdą eksperci z dziedzin architektury krajobrazu, dendrologii i gospodarki przestrzennej. Każda z dzielnic biorących udział w projekcie otrzyma lokalizacje dla 25-40 drzew” – mówi Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Już na przełomie maja i czerwca zostaną symbolicznie posadzone wspólnie z mieszkańcami pierwsze drzewa w każdej z 25 dzielnic. Będą to klony, lipy, buki i platany. Pozostałe kilkaset drzew, pojawi się w mieście jesienią, w miejscach wynikających z opracowanej mapy.

Propozycje miejsc, w których mają być posadzone drzewa są przyjmowane do 30 kwietnia poprzez: ankietę online, zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 517 203 777 – od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, zgłoszenie mailowe na adres: info@fundacjakrajobrazy.pl lub zgłoszenie pocztowe na adres: Fundacja Krajobrazy, ul. Bernardyńska 15, 20-950 Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.