Drzewa dla każdej dzielnicy Lublina. Początek akcji już w ten weekend

drzewo klon liście
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W najbliższych dniach odbędzie się akcja sadzenia nowych drzew w Lublinie. Mieszkańcy najpierw wskazali miejsca, które ich zdaniem potrzebują zieleni, a teraz mogą wziąć udział w symbolicznym sadzeniu drzew po jednym w każdej dzielnicy.

Wspólne sadzenie drzew w Lublinie

Akcja sadzenia drzew w każdej dzielnicy Lublina jest realizowany w ramach projektu „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza – Drzewa dla każdej dzielnicy” zgłoszonego do VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili łącznie 431 propozycji lokalizacji nowych nasadzeń w 25 dzielnicach.

Ilość zgłoszeń w poszczególnych dzielnicach: Abramowice 4, Bronowice 13, Czechów Południowy 5, Czechów Północny 14, Czuby Południowe 26, Czuby Północne 23, Dziesiąta 47, Felin 28, Głusk 2, Hajdów-Zadębie 1, Kalinowszczyzna 14, Konstantynów 17, Kośminek 13, Ponikwoda 9, Rury 30, Sławin 40, Sławinek 11, Stare Miasto 8, Szerokie 8, Tatary 16, Węglin Południowy 44, Węglin Północny 8, Wieniawa 11, Wrotków 25, Za Cukrownią 14.

„Wskazane miejsca poddawane są ocenie eksperckiej pod kątem infrastruktury podziemnej, własności terenu, planu zagospodarowania, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej. Po wykonanych analizach, powstanie mapa nasadzeń drzew, które zostaną posadzone do końca 2021 roku” – mówi Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej.

Pierwszym efektem realizacji projektu będzie symboliczne posadzenie wspólnie z mieszkańcami pierwszych drzew w każdej z 25 dzielnic (po jednym drzewie w każdej dzielnicy). Będą to klony, lipy, buki i platany. Sadzenie będzie wykonywane sukcesywnie, a prace rozpoczną się w najbliższy weekend.

28 maja (piątek)

  • Głusk, ul. Sieciecha (przy placu zabaw), godz. 10.30,
  • Kalinowszczyzna, róg ul. Towarowej i Kalinowszczyzna, godz. 12.30,
  • Abramowice, skrzyżowanie ul. Abramowickiej i Powojowej, godz. 15.00.

29 maja (sobota)

  • Bronowice, róg ul. Łęczyńskiej i Fabrycznej, godz. 9.00,
  • Dziesiąta, róg ul. Herberta i Świętochowskiego, godz. 11.00,
  • Felin, ul. Doświadczalna (pętla autobusowa), godz. 13.00,
  • Wrotków, róg ul. Zalewskiego i Nałkowskich, godz. 15.00.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nowy Felin to pustynia i pola. Kilka posadzonych drzew urośnie za kilkanaście lat może. Stare osiedla jak LSM Tatary czy Kalina, są bardzo zielone, niemal jak lasy, aż chce się tam mieszkać. Na Felinie Lublin chce zrobić ogromne osiedle, ale kosztem deweloperów nie dając nic od siebie…