Drugi śmiertelny przypadek koronawirusa w Polsce!

pilne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

W Polsce stwierdzono drugi przypadek śmiertelny koronawirusa. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu.

Pacjent został przyjęty do szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu w ubiegły piątek (6 marca). Od początku jego stan był ciężki, ponieważ jak tłumaczy Ministerstwo Zdrowia, miał choroby współistniejące.

Mężczyzna zaraził się koronawirusem od osób z rodziny, które przyjechały do niego z USA. Bliscy pacjenta zostali objęci nadzorem służb medycznych. Obecnie w Polsce potwierdzono 68 przypadków koronawirusa.

Pierwszą ofiarą koronawirusa w Polsce była 57-letnia kobieta leczona w poznańskim szpitalu. Pacjentka była w ciężkim stanie – była podłączona do respiratora, w stanie śpiączki farmakologicznej.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.