Drony nad głowami mieszkańców regionu. Spokojnie, nie będą rejestrować obrazu i dzwięku

Operatorzy dronów - lot testowy
Loty na zlecenie PANSA | fot. Pansa

W ramach umowy zawartej z Polską Agencja Żeglugi Powietrznej. W związku z realizacją projektu „Usługi cyfrowe dla bezzałogowych statków powietrznych”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 przeprowadzone zostaną loty pomiarowe w naszym regionie.

Obloty dronowe w regionie — będą latać i wykonywać pomiary

Firma Enprom Sp. z o.o. w ramach umowy zawartej z Polską Agencja Żeglugi Powietrznej w związku z realizacją postanowień umowy. Wykona loty pomiarowe w celu dostarczenia danych o jakości odbioru sygnału ADSB nadawanego przez statki powietrzne.

Województwo lubelskie z lotu ptaka
Województwo lubelskie z lotu ptaka | fot. Adobe Stock

Kiedy możemy zobaczyć drony na niebie?

Loty pomiarowe odbywać się będą w terminie od 02-15 października br. Według zapewnień firmy. Drony nie będą rejestrować obrazu i dźwięku, nie będą też zbierać danych osobowych czy żadnych innych informacji.

odrzutowiec nad lublinem
Trasa przelotu „Bielika” | fot. flightradar24.com

Cel przeprowadzonego badania

Celem oblotów jest dostarczenie Agencji wiarygodnych danych o jakości odbioru sygnału ADSB nadawanego przez statki powietrzne — a tym samym ich skutecznego wykrywania w przyszłości.

Więcej na informacji na temat, gdzie będą latały drony znajdziecie tutaj

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.