Drogowy recydywista zatrzymany: wysoki mandat za przekroczenie prędkości

Przekroczył po raz kolejny prędkość
Drogowy recydywista zatrzymany. Pędził 123 km/h fot. policja

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 43-letniego kierowcę, który po raz kolejny przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Tym razem otrzymał mandat w wysokości 3000 złotych i 13 punktów karnych.

Powtórne zatrzymanie w Jakubowicach Konińskich

Wczoraj wieczorem w miejscowości Jakubowice Konińskie, policjanci z drogówki prowadzili pomiary prędkości. Zauważyli szybko jadące Audi, które poruszało się z prędkością 123 km/h na obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zdecydowali o zatrzymaniu pojazdu.

Surowa kara dla recydywisty

43-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 3000 złotych i otrzymał 13 punktów karnych. To nie było jego pierwsze wykroczenie tego rodzaju. Kilka dni wcześniej został zatrzymany za podobne przewinienie, co potwierdza, że jest drogowym recydywistą.

pieniądze 200 złotych
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Apel o rozsądek na drodze

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadkomisarz Kamil Gołębiowski apeluje o rozsądek i przestrzeganie przepisów: „Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.”

Zatrzymane do kontroli auto
Policja łęczyńska kontrola drogowa | fot. policja

Czy Twoim zdaniem mandaty i punkty karne skutecznie zniechęcają kierowców do łamania przepisów drogowych? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.