Drogowy paraliż na ul. Kunickiego w Lublinie. Wszystko przez zamkniętą ul. Pawią

Wymienią most na ul. Pawiej | fot. Dominik Wąsik

Ogromne korki utworzyły się na ul. Kunickiego po tym, jak dziś rano zamknięta została ul. Pawia. Kierowcy powinni w miarę możliwości wybierać inne drogi.

Wykonawca przebudowy mostu w ciągu ul. Pawiej wprowadził dzisiaj rano czasową organizację ruchu związaną z przystąpieniem do rozbiórki istniejącego obiektu i budową nowego mostu. W trakcie prac ruch pieszy przejmie tymczasowa kładka usytuowana obok, posiadająca dojście od ul. Piaskowej i ul. Wspólnej. Będzie ona także służyła jako objazd dla rowerów.

Tymczasowa organizacja ruchu zakłada wyłączenie z ruchu ul. Pawiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kunickiego do rejonu skrzyżowania z ul. Wspólną oraz zakaz skrętu z ul. Kunickiego w ul. Pawią, z którego wyłączone będą pojazdy budowy i dojazd do posesji.

Od lipca natomiast urządzenia uniemożliwiające przejazd pojawią się na ul. Pawiej przed skrzyżowaniem z ul. Wspólną (jadąc od ul. Lotniczej) oraz na obu wlotach ul. Wspólnej przed skrzyżowaniem z ul. Pawią.

Do czasu oddania do użytku nowego obiektu, sugerujemy omijanie rejonu prac korzystając głównie z ul. Krańcowej i ul. Dywizjonu 303. Ponadto, projekt przewiduje ustawienie tablic informujących o zamkniętym moście: na ul. Kunickiego między skrzyżowaniami z ul. Mickiewicza i ul. Dywizjonu 303 (jadąc od ul. Abramowickiej) oraz między ul. Nowy Świat a ul. Pawią (jadąc od centrum); na ul. Długiej przed skrzyżowaniem ul. Krańcową; na ul. Pawiej przed skrzyżowaniem z ul. Długą” – mówi Karol Kieliszek, rzecznik Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Realizowane zadanie polega m.in. na rozbiórce istniejącego mostu na rzece Czerniejówce i budowę nowego obiektu, umocnieniu koryta rzeki Czerniejówki w rejonie mostu, rozbudowie ul. Pawiej na odcinku ok 300 m (od ul. Kunickiego w kierunku ul. Lotniczej), przebudowie wlotów ul. Wspólnej, przebudowie skrzyżowania ul. Pawiej z ul. Piaskową, budowie i przebudowie obustronnych chodników oraz modernizacje infrastruktury podziemnej i oświetlenia ulicznego.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bez przesady, że nie ma innej drogi. Dywizjonu 303, Wolska, Garbarska, Długa.

  2. Jakie inne drogi ? jak z każdej strony jest remont. Troche bezsensu jest prowadzony remont na Wyścigowej, Diamentowej, koło Gali.