Drogowcy wkraczają na główną arterię miasta. Wymienią asfalt i ułożą od nowa chodniki

Remont Krakowskiego Przedmieścia
Remont Krakowskiego Przedmieścia | fot. Urząd Miasta Lublin

Rozpoczyna się remont głównej arterii miasta. Krakowskie Przedmieście zyska nową nawierzchnię. Z odnowionej ulicy kierowcy skorzystają jeszcze w wakacje.

Remont Krakowskiego Przedmieścia

Do remontu przeznaczono odcinek ul. Krakowskie Przedmieście, od ul. Wieniawskiej do ul. 3 Maja. Po opracowaniu dokumentacji projektowej wykonawca przystępuje do prac w terenie.

Drogowcy wymienią dwie warstwy bitumiczne jezdni, krawężniki, włazy studni oraz wpusty kanalizacji deszczowej. Dodatkowo nastąpi wymiana nawierzchni na zatokach autobusowych oraz wyrównanie chodników poprzez przełożenie nawierzchni z kostki brukowej.

Prace zakładają również odnowienie powłok malarskich na słupkach, stojakach rowerowych i koszach na odpady. Na zakończenie wykonawca odtworzy oznakowanie poziome. Łącznie do remontu przewidziano ponad 4,5 tys. m2 powierzchni jezdni oraz 570 m długości krawężników.

W pierwszej kolejności prace będą realizowane na chodnikach oraz przy krawężnikach. Prace w tym zakresie potrwają do końca czerwca. Później drogowcy wejdą na jezdnię. Wówczas należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Szczegóły dotyczące zmiany organizacji ruchu nie są jeszcze znane.

Prace drogowe zakończą się w drugiej połowie lipca, a ich koszt to ponad 1,14 mln zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.