Drogowcy budują sygnalizację świetlną na węźle Węglin w Maryninie

IMG 20190820 092217
Do końca września ma zostać uruchomiona sygnalizacja na węźle Węglin | fot. Dominik Wąsik

Trwa budowa sygnalizacji świetlnej na węźle Węglin w Maryninie. Światła w tym miejscu mają zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych.

Sygnalizacja świetlna jest budowana na skrzyżowaniu obwodnicy Lublina z drogą wojewódzką nr 747 Lublin – Opole Lubelskie. Decyzja o budowie świateł w tym miejscu była podyktowana poprawą bezpieczeństwa, ponieważ dochodzi tu do dużej ilości zdarzeń drogowych powodowanych przez kierowców zjeżdżających z obwodnicy Lublina.

Ze względu na zwiększenie bezpieczeństwa ruch drogowego na węźle Węglin jest budowana sygnalizacja świetlna. Zgodnie z umową prace mają być zakończone do końca września br. i sygnalizacja powinna działać. Rozwiązania projektowe są podobne jak na węźle Felin” – wyjaśnia Krzysztof Kroczak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.