Drogi woj. lubelskiego w przygotowaniu: Aktualny stan inwestycji

Trasa S-19 nowe połączenia
Rozbudowa istniejących odcinków S-19

Systematyczny rozwój sieci dróg szybkiego ruchu w województwie lubelskim trwa. Kierowcy już korzystają z tras ekspresowych z Lublina do Warszawy i Rzeszowa, a kolejne inwestycje mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżowania.

Kluczowe inwestycje drogowe

S12 z Piask do Dorohuska

Budowa trasy S12 jest zaawansowana na odcinku prawie 70 z 75 km. W rejonie węzła Dorohucza odkryto odpady przemysłowe, co spowodowało konieczność zmiany przebiegu trasy. Obecnie trwa opracowywanie nowego wariantu trasy oraz dokumentacji projektowej, aby połączyć odcinki Piaski – Dorohucza i Dorohucza – Chełm.

s12 s17 s19 obwodnica lublina
Obwodnica Lublina | fot. GDDKiA

S17 z Piask do Hrebennego

Cała trasa S17 będzie miała długość około 125 km. Obecnie na etapie przygotowania są dwa odcinki:

  • 9 km trasy między Łopiennikiem a Krasnymstawem (uzyskana decyzja środowiskowa)
  • 12 km odcinek Zamość Sitaniec – Zamość Wschód (procedura środowiskowa w toku)

Dla 2-kilometrowego odcinka prowadzącego do terminala odpraw w Hrebennem poszukiwani są wykonawcy.

s17 wezel lubelska i wezel goras

A2 na wschód

Odcinek autostrady A2 w woj. lubelskim będzie miał około 60 km. Aktualnie trwają prace na dwóch odcinkach od Łukowiska do Białej Podlaskiej. Procedury dotyczące decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) są w toku dla trzech odcinków:

  • Biała Podlaska – Kijowiec
  • Kijowiec – Dobryń
  • Dobryń – Kukuryki

100 obwodnic i DK74

W ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 planowanych jest siedem inwestycji w województwie lubelskim. Pięć z nich jest zaplanowanych na drodze krajowej nr 74. Obecnie budowana jest obwodnica Dzwoli, a dla obwodnicy Gorajca trwa procedura uzyskiwania decyzji ZRID. Pozostałe inwestycje są na etapie przygotowawczym.

obwodnica gddkia droga
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Rozwój infrastruktury drogowej w województwie lubelskim jest dynamiczny, a kolejne inwestycje przyczynią się do poprawy jakości podróży oraz bezpieczeństwa na drogach.

Co sądzisz o tych inwestycjach drogowych? Podziel się swoją opinią w komentarzach i udostępnij artykuł!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przejechać droga s19 z Miedzyrzeca Podlaskiego do Lublina to jakaś masakra i dramat w godzinach szczytu tworzą się gigantyczne korki i ruch jest spowolniony

  2. Czyli trasa Lublin-Zamość w dalekiej przyszłości. Porażka.

  3. Kiedy s 19 lublin-lubartow?! Najgorsze odcinki robione na koncu a tam gdzie jest plynny ruch to robia S-ki, paranoja