Drewniane koziołki wróciły na plac Litewski. Wiemy, ile kosztowała ich naprawa

drewniane koziołki na placu litewskim

Na pl. Litewskim zostały zamontowane ponownie drewniane koziołki na sprężynach. Ich naprawa słono kosztowała miasto.

Naprawa drewnianych koziołków na placu zabaw na pl. Litewskim kosztowała 18 tysięcy złotych. Dlaczego tak drogo? – Bujane koziołki trzeba było wykonać od nowa. Wcześniejsze zostały uszkodzone przez dorosłe osoby – tłumaczy Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta Lublin.

Przypomnijmy, że bujane koziołki mogą być używane wyłącznie przez osoby ważące nie więcej niż 50 kg. Pierwszy z koziołków został uszkodzony już drugiej nocy po oddaniu placu do użytku. W kolejnych dniach na pozostałych zabawkach stwierdzono znaczne uszkodzenia.

Na czas naprawy cały plac zabaw został wyłączony z użytku. Koziołki zostały zdemontowane, a sprężyny owinięte folią. Teren placu został zabezpieczony taśmą oraz odpowiednimi tabliczkami zakazującymi ich użytkowania.

DSC03031 min

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kochani, pierwszy Koziołek został uszkodzony w dniu oddania obiektu do użytku przez około 7-8 letnie dziecko na moich oczach. Najprawdopodobniej były one źle zamontowane, osadzone w piasku pod spodem przez co podatne na uszkodzenia.