Drastyczna zmiana pogody. Nadchodzi duże ochłodzenie. W nocy zaledwie 7 st. C

komin dym
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest optymistyczna. Synoptycy IMGW zapowiadają duże ochłodzenie. Nocami temperatura spadnie do 7 stopni Celsjusza.

Dziś do godziny 16:00 temperatura na kilkunastu stacjach IMGW w czterech województwach przekroczyła 30°C; chodzi o woj. lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Najwyższa temperatura jak dotąd 31,4°C wystąpiła w Lubinicku koło Świebodzina. Jeszcze w środę będziemy się cieszyć iście letnią temperaturą, bo choć będzie nieco chłodniej – to również jutro lokalnie w centrum i na południu możliwe jest przekroczenie 30°C.

Koniec gorąca nastąpi szybko i radykalnie – w drugiej połowie nocy ze środy na czwartek z północy na południe kraju przemieści się chłodny front atmosferyczny rozdzielający znacznie różniące się między sobą masy powietrza. W czwartek obudzimy się już w zupełnie innej aurze – będzie wyraźnie chłodniej, temperatura maksymalna tylko na południu kraju przekroczy 20°C – odczuwalny będzie umiarkowany i dość silny oraz porywisty wiatr. Wiatr ten sprawi, że na północy Polski – choć na termometrach będzie około 15-16°C, to odczuwalnie będzie poniżej 10°C. Zmianie pogody będą towarzyszyć lokalne przelotne opady deszczu, a na południu – szczególnie w górach – burze.

Od piątku stopniowa poprawa pogody. Znów dostaniemy się w zasięg wyżu, więc mimo chłodu, będzie dość pogodnie i z łagodniejszym wiatrem. Po weekendzie temperatura w niektórych miejscach wzrośnie powyżej 25°C, a pierwsze dni jesieni raczej przypominać będą ciepłe babie lato niż pochmurną wietrzną jesień. Czytaj dalej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.