Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Łaszczów, który przechowywał mefedron i marihuanę. Substancje były ukryte w garażu oraz w krzakach na jego posesji. Zabezpieczono ilość wystarczającą do przygotowania blisko 500 porcji dilerskich. Nastolatek przyznał się do winy i czeka na decyzję sądu.
Susz roślinny ukryty w garażu
W ubiegły wtorek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy wraz ze Strażą Graniczną z Chłopiatyna przeprowadzili przeszukanie jednej z posesji w gminie Łaszczów. Z posiadanych informacji wynikało, że 17-latek może mieć przy sobie substancje psychotropowe.

Podczas akcji policjanci znaleźli:
- W garażu – woreczki z suszem roślinnym,
- W krzakach – słoiki ze skrystalizowaną substancją.
Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone środki to marihuana i mefedron, które mogły posłużyć do przygotowania około 500 porcji dilerskich.

Odpowiedzialność karna dla dilera
17-latek został zatrzymany, postawiono mu zarzuty posiadania środków odurzających, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Czy Twoim zdaniem kary za posiadanie substancji odurzających są wystarczające? Podziel się swoją opinią w komentarzu!
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię