Dożynki w Radawcu 2017. Gwiazdą imprezy będzie Natalia Nykiel (PROGRAM)

Najpierw korowód, msza, a potem impreza. Tak zapowiada się tegoroczny program dożynek wojewódzkich w Radawcu. Na scenie m.in. Bobi, Skaner Jorrgus czy Natalia Nykiel.

 

Coroczne święto plonów na lotnisku w Radawcu jest organizowane przez gminy Konopnica i powiatu lubelskiego. Już po raz drugi do organizacji włączył się samorząd województwa lubelskiego, a także Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Oznacza to, że dożynki będą mieć zasięg wojewódzki.

 

Pachnący chleb, regionalne produkty, gry i zabawy dla świętujących – to wszystko przed nami. Na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko. Dla nieco starszych odbędą się wystawy maszyn rolniczych, jak również prezentacja klubu żużlowego SPEED CAR MOTOR LUBLIN. Będzie można podziwiać najpiękniejsze wieńce dożynkowe z całego regionu.

 

Czytaj także: Na dożynki w Radawcu dojedziesz darmowym autobusem [ROZKŁAD]

 

Repertuar muzyczny tegorocznej imprezy również zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wśród tegorocznych gwiazd, które będą bawić dożynkowa publiczność możemy wymienić zespół Skaner, Bobi, Jorrgus, Spring Rolls oraz gwiazdę wieczoru – Natalię Nykiel.

 

O artystach

Natalia Nykiel – Debiut wokalistki na polskiej scenie można opisywać w kategoriach fenomenu. W kilka miesięcy osiągnęła sukces, na jaki niektórzy musza pracować latami. Po sukcesie singla „Bądź Duży”, który do dziś na YouTube doczekał się ponad 43 milionów odtworzeń, Natalia poszła za ciosem i wydała utwór „Error”, niekwestionowany przebój 2016. Minął rok i w stacjach radiowych właśnie wylądował nowy singiel pt. „Spokój”

Zespół Skaner – pojawił się na scenie muzycznej w 1993 roku. Na swoim koncie zespół ma 10 albumów, liczne przeboje i wiele nagród. Zespół piosenką Nadzieja – na melodię znanego w całym byłym ZSRR przeboju Wiesna – w lipcu 1996 wygrał Pierwszy Ogólnopolski Festwial w Koszalinie. Posiada dwie złote płyty i jedną platynową za album Pociąg do gwiazd.

Zespół Bobi – zespół został założony w 1998 r. przez Darka Mata. Zadebiutował w Katowickim Spodku piosenkami „Chłopak na niepogodę” i „Tyle Słońca”. Zespół wydał cztery z przebojami takimi jak „Nie odchodź”, „Bo z dziewczynami”, „Najpiękniejsze oczy” czy „Być przy Tobie”.

Zespół Jorrgus – powołał do życia Jerzy Szuj wiosną 2008 r. Jorrgus szybko zdobył sympatię fanów muzyki disco polo oraz dance. Najbardziej rozpoznawanym przebojem jest „Ja chcę mieć żonę”. Piosenka przez 16 tygodni zajmowała pierwsze miejsce w programie muzycznym telewizji ITV „Disco Polo Live”. Sukces odniosły także utwory „Mama ci mówiła” i „Do Re mi”.

Zespół Spring Rolls – powstał w 2011 roku w Kraśniku. Tworzą go: Artur Łukasik, Jakub Rachwał, Michał Swórka i Albert Wagner. Zespół zagrał wiele koncertów, wystąpił m.in. na Ciechanów Rock Festiwal oraz jako support takich artystów jak Kasia Kowalska, Kamil Bednarek, Enej, Muchy, Perfect czy Poparzeni Kawą Trzy.

 

Dożynki w Radawcu 2017 (PROGRAM)

9.45 Korowód i powitanie delegacji dożynkowych
10.40 Występ Grupy Artystycznej z Mosznej
11.00 Uroczysta Msza święta dziękczynna za zbiory
12.20 Ceremoniał dożynkowy
12.50 Wręczenie odznaczeń
13.20 Występy zespołów ludowych
14.30 Rozstrzygnięcie konkursów:
• Najpiękniejsza posesja powiatu lubelskiego
• Wieńców dożynkowych
15.45 Koncert zespołu SKANER
17.00 Koncert zespołu BOBI
18.00 Koncert zespołu JORRGUS
19.00 Koncert zespołu SPRING ROLLS
20.30 Koncert gwiazdy wieczoru NATALII NYKIEL

Dodatkowe atrakcje:
– Prezentacja powiatów i gmin województwa lubelskiego
– Wesołe miasteczko, animacje i zabawy dla dzieci
– Wystawa maszyn rolniczych ROLMAX
– Prezentacja klubu żużlowego SPEED CAR MOTOR LUBLIN

Wydarzenie Dożynki Wojewódzkie w Radawcu są objęte naszym patronatem medialnym.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.