Dożynki Powiatu Lubelskiego Radawiec 2015 już w niedzielę [PROGRAM, ZAPOWIEDŹ]

Dożynki Radawiec 2015 pod naszym patronatem | fot. spottedlublin.pl

Już po raz 17 Powiat Lubelski wraz z Gminą Konopnica zapraszają do wspólnego świętowania podczas Dożynek Powiatowych w Radawcu. W tym roku Dożynki odbędą się 30 sierpnia tradycyjnie na terenie lotniska sportowego w Radawcu.

Dożynki Powiatu Lubelskiego są jedną z największych, bezpłatnych i otwartych dla wszystkich imprez plenerowych w Województwa Lubelskiego.

Impreza skierowana jest do szerokiego kręgu mieszkańców województwa lubelskiego i już na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych regionu. Z roku na rok dożynki w Radawcu przyciągają coraz to większa liczbę uczestników. W 2014 roku udało się potwierdzić udział ponad 20 000 uczestników, co obrazuje jednoznacznie atrakcyjny charakter imprezy. W tym roku można się spodziewać jeszcze większej ilości uczestników.

Coroczne Święto Plonów to wydarzenie, które łączy tradycję z piknikiem rodzinnym. Korowód wieńców dożynkowych, uroczysta Msza Dziękczynna, występy zespołów ludowych z kraju i zagranicy, a także wielobarwny kiermasz, liczne konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko, wystawa sprzętu rolniczego, koncerty gwiazd muzyki.

Bogaty program kulturalno-rozrywkowy oraz liczne atrakcje zapewniają przybyłym na imprezę niezapomniane przeżycia, a dzieciom pozwalają cieszyć się ostatnimi chwilami wakacji.

plakat_dozynki_2015_B2

PROGRAM DOŻYNKI RADAWIEC 2015:

10:00 Korowód i powitanie Delegacji Dożynkowych
10:45 Obrzęd Dożynkowy
11:00 Msza Święta
12:30 Wystąpienia okolicznościowe i wręczenie odznaczeń
13:00 Występ Orkiestry Dętej „Henryczki” z Bychawy
13:30 Pokazowy skok spadochronowy – antyGrawitacja Radawca
14:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego
14:45 Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza posesja Powiatu Lubelskiego”
15:10 Występ Dziecięcej Orkiestry Dętej z Motycza
15:50 Rozstrzygnięcie konkursu „Wieńców Dożynkowych”
16:30 Koncert zespołu Chudoba – „Słowiańska dźwiękomoc”
17:30 Koncert zespołu effect
19:00 Koncert zespołu mesajah
20:30 Koncert zespołu video
22:00 Pokaz sztucznych ogni

Patrycja Markowska, Bajm, Brathanki, Zakopower, Golec uOrkiestra, Bad Boys Blue, Lady Pank czy Maryla Rodowicz to gwiazdy, które dotychczas wystąpiły podczas Dożynek w Radawcu.

Podczas tegorocznej edycji imprezy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Jawor”, na folkową nutę zagra Chudoba, a w rytmach disco polo rozgrzeje publiczność zespół Effect. Nie zabraknie też klimatu reggae, w który uczestników dożynek wprowadzi Mesajah oraz pop-rockowego występu w wykonaniu gwiazdy wieczoru zespołu VIDEO..

Bezpłatna linia autobusowa w dniu 30 sierpnia br.

Podczas Powiatowych Dożynek Radawiec 2015 – kursować będą bezpłatne autobusy MPK. O godz. 22:30 z pętli przy stacji meteorologicznej przewidywany jest odjazd dwóch ostatnich autobusów do Lublina.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.