Dotacje dla działkowców z Lublina. Kto i na co może dostać pieniądze?

kobieta plewi grzędy
Dotacje dla działkowców Rodzinnych Ogrodów Działkowych | fot. Adobe Stock

Działkowcy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. W ramach konkursu dla działających Rodzinnych Ogrodów Działkowych można otrzymać dofinansowanie remontów i drobnych inwestycji. Miasto planuje przeznaczyć w tym roku kwotę 300 tys. złotych.

Dotacje dla Rodzinnych Ogródków Działkowych

Względem roku poprzedniego podjęto decyzję o zmianie czasu realizacji inwestycji. Tegoroczny konkurs umożliwia ich prowadzenie w trybie dwuletnim. W latach 2023-2024 roku miasto Lublin przeznaczy łącznie 500 tys. złotych na wsparcie finansowe dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych, z czego 300 tys. złotych w tym roku, a 200 tys. złotych w przyszłym.

Dla kogo dofinansowanie

Dofinansowanie może być udzielone dla stowarzyszenia ogrodowego, które prowadzi na terenie Lublina Rodzinny Ogród Działkowy. Działkowcy mogą wystąpić o dotację, która pokryje do 80 procent kosztów inwestycji. Chodzi tu, na przykład, o wykorzystanie wody opadowej. Na budowę sieci wodociągowej czy energetycznej. Każdy ogród działkowy może złożyć jeden wniosek.

Wnioski zostaną one poddane ocenie przez komisję konkursową, która ma prawo sugerować modyfikacje w składanych wnioskach. Termin składania dokumentów mija 16 stycznia, o godzinie 15.30.

Kolejna edycja konkursu

To już trzecia edycja konkursu, poprzez który miasto udziela wsparcia finansowego działkowcom. W ramach pierwszej edycji, w latach 2020-2021, wykonano prace o łącznej wartości około 2 mln złotych. W 2022 roku Lublin kwotą 500 tys. złotych dofinansował 11 wniosków złożonych przez lubelskie Rodzinne Ogrody Działkowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.