Dostałeś SMS z prośbą o pomoc? Nie odpisuj! To oszustwo

uwaga na sms

Nie zdążyliście ostatnio odebrać telefonu, a następnie ktoś wysłał wam wiadomość SMS z prośbą o pomoc? Uwaga to oszustwo! Próba wyłudzenia pieniędzy.

 

W poniedziałkowy poranek czytelnik Ivan otrzymał połączenie telefoniczne od nieznanego numeru. Było ono na tyle krótkie, że nie dało się go odebrać. Krótko po połączeniu dostał on z innego numeru SMS-a o następującej treści:

 

„Witam. Na wstepie przepraszam za klopot ale podczas rejestracji w serwisie internetowym przez moja nieuwage moje dziecko wpisalo zly numer telefonu i SMS dotycacy rejestracji zamiast do nas zostal wyslany na Pani/Pana numer. Jesli dotarl lub dopiero dojdzie to czy jest mozliwosc odeslania mi tresci tego SMSa pod moj numer? Jezeli nie sprawi to klopotu bede bardzo wdzieczna za pomoc, z gory dziekuje. Ewa.”

 

SMS o takiej treści zostaje wysłany chwilę po bardzo krótkim, niemożliwym do odebrania połączeniu. Pod żadnym pozorem nie odpowiadaj!

 

Rzekoma Ewa wprowadza nasz numer do płatnego serwisu z wiadomościami premium, zakłada wysoko płatne konto na stronie internetowej lub rejestruje się w serwisie pożyczkowym. Następnie serwis wysyła kod PIN niezbędny do rejestracji na nasz numer, który odsyłamy Ewie, a ona dokonuje rejestracji. W następstwie można spodziewać się wyczyszczenia stanu konta na numerze lub dużo wyższego niż zwykle rachunku za usługi telekomunikacyjne.

 

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. dostałam takiego smsa w niedzielę rano. również nie odpisalam. Uważajcie.