Dostał rachunek za wodę na kwotę ponad 23 tys. zł. Był w ciężkim szoku, kiedy otworzył list ze skrzynki

Woda w kranie
Woda w kranie | fot. Adobe Stock

Ile wody w ciągu sześciu miesięcy jest w stanie zużyć trzyosobowa rodzina? Nawet 2,3 tys. metrów sześciennych. Takie podsumowanie zużycia wody na rachunku otrzymał na początku lipca jeden z mieszkańców Lublina. W rubryce do zapłaty zobaczył kwotę ponad 23 tys. zł.

Rekordowy rachunek za zużycie wody

Żeby w pół roku przy trzyosobowej rodzinie „wykręcić” taki rachunek, trzeba byłoby się naprawdę mocno postarać. Kilka dni temu mieszkaniec osiedla Czuby w Lublinie otrzymał półroczne rozliczenie wody. Według rachunku za okres od 1 stycznia do 30 czerwca zużył on 2376 metrów sześciennych wody.

I jak sam przyznaje, przeżył potężny stres, bo wraz z kosztami odprowadzania ścieków, miał do zapłacenia kwotę 23 217,43 zł. Po odjęciu naliczonej zaliczki do zapłacenia pozostało mu bagatela 22 748,47 zł. Dotychczas rodzina za zużycie wody w takim okresie płaciła ok. 700-800 zł.

Jednak na szczęście na mieszkańca Lublina wynik szybkiego śledztwa był dla niego korzystny. Wszystkiemu jest winien prosty błąd. Popełnił go inkasent, który po prostu pomylił liczniki.

Następnego dnia w siedzibie Wspólnoty Mieszkaniowej Ametystowa w Lublinie okazało się, że doszło do pomyłki. Pracownik wyjaśnili, że wystawienie tak wysokiego rachunku „to błąd ludzki”, wynikający z tego, że inkasent pomylił się przy spisywaniu licznika. Rachunek został już skorygowany, a właściciel mieszkania został przeproszony za pomyłkę.

Zdjęcie rozliczenia wody – rachunku

Rachunek za wodę na ponad 23 tysiące złotych
Rachunek za wodę na ponad 23 tysiące złotych | nadesłane

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Te ich przeprosiny powinno skończyć się w sądzie za wymuszenie, uraz psychiczny . Itp…

 2. Pozew wystosować , każdy odpowiada za siebie
  Podatku choćby grosika nie odpuszcza
  A za rachunek nikt nie poniesie odpowiedzialności , obarczyć inkasenta kosztami .
  Każdy ponosi odpowiedzialność tylko takie dziady są bezkarne

 3. klik Klik KLIK…
  CLICKBAIT

  Niech płaci ten co spisywał licznik 😉