Dość nietypowa przeprowadzka w Lublinie. Wykorzystali do tego rowery towarowe

To najprawdopodobniej pierwsza w Polsce przeprowadzka zrealizowana wyłącznie za pomocą rowerów towarowych. Udało się nimi przewieźć m.in. łózko, dwie komody oraz lodówkę.

 

Grupa rowerzystów z Lublina, związanych z Porozumieniem Rowerowym, Lubelską Masą Krytyczną, Stowarzyszeniem Świdnik Miasto dla Rowerów i Pieszym Lublinem dokonała, najprawdopodobniej pierwszej w Polsce przeprowadzki, używając wyłącznie rowerów towarowych.

 

Do transportu dobytku wykorzystano pięć rowerów cargo. Jeden z rowerów pochodził ze Społecznej Wypożyczalni Cargo, gdzie można go wypożyczyć zupełnie za darmo. Rowerzyści wykonali kilka krótkich kursów po jednokierunkowych uliczkach dzielnicy Wieniawa, podczas których przewieźli między innymi łózko, dwie komody oraz stuosiemdziesięcio centymetrową lodówkę.

 

– Mimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory, a każdy kolejny załadunek, zaskakiwał ogromnymi możliwościami rowerów. Rowerowa przeprowadzka dowiodła, że wbrew pozorom, w wielu sytuacjach można zrezygnować z samochodu – mówią organizatorzy przeprowadzki.

 

Rowerzyści uczestniczący w przeprowadzce zwrócili uwagę na brak kontraruchu rowerowego na lubelskich ulicach. – Kontraruch zdecydowanie usprawnił by poruszanie się rowerem, znacząco skrócił drogę i czas dojazdu do celu – dodają organizatorzy przeprowadzki.

 

Przypomnijmy, że projekt zakładający wprowadzenie kontraruchu rowerowego, był jednym ze zwycięskich projektów pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

– Mimo upływu trzech lat, projekt wciąż nie został zrealizowany. Powodem tego mogą być, między innymi, negatywne opinie rad dzielnic, w tym Rady i Zarządu Dzielnicy Wieniawa, dzielnicy, w obrębię której zrealizowano rowerową przeprowadzkę – mówią pomysłodawcy projektu.

 

WideoWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.