Pierwsza w Lublinie bezpłatna wypożyczalnia roweru towarowego "biblio bike"

001 e1467130622264
Biblio bike to pierwszy w Lublinie rower towarowy

Pierwsza społeczna wypożyczalnia rowerów towarowych rusza w Lublinie. Mieści się przy bibliotece Biblio przy ul. Szaserów.

Wypożyczalnia jest wspólną inicjatywą Porozumienia Rowerowego – Towarzystwa dla Natury i Człowieka oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Jak mówi Michał Wolny z Porozumienia Rowerowego, rower transportowy jest świetną alternatywą do przewożenia średniej wielkości ładunków po mieście bez konieczności korzystania z auta. Jest on również przyjemną formą rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Rower cargo holenderskiej marki Babboe Big, zwany też roboczo „Biblio bike” pozwala na przewożenie towarów lub np. dzieci w skrzyni ładunkowej z przodu roweru. Dopuszczalna masa ładunku wynosi 100 kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki z pasami punktowymi, można też w rowerze zamontować własny fotelik na bagażniku.

Wypożyczalnia startuje na razie z jednym środkiem transportu, ale planowany jest jej rozwój o kolejne pojazdy. Wypożyczalnia startuje w piątek.

Jak działa wypożyczalnia?

Rower jest udostępniany wszystkim czytelnikom i czytelniczkom Miejskiej Biblioteki Publicznej nieodpłatnie w ściśle wyznaczonym czasie, w BIBLIO przy ul. Szaserów. Proces wypożyczania wygląda następująco: Należy wypełnić na stronie cargo.lublinrowerem.pl formularz kontaktowy z rezerwacją, podać datę i czas wypożyczenia (nie może przekraczać 24 godz.) oraz opis trasy.

Po otrzymaniu maila zwrotnego z informacją o dokonaniu rezerwacji wystarczy zgłosić się do BIBLIO, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości oraz karty bibliotecznej i podpisaniu protokołu wypożyczenia, będzie można odebrać rower.

Szczegółowe warunki wypożyczenia zostały sprecyzowane w regulaminie, który – wraz z protokołem – jest dostępny na stronie cargo.lublinrowerem.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.