Dojazd do dworca PKP tylko od strony ul. Kunickiego. Młyńska jednokierunkowa

Widok na budowę dworca autobusowego od strony ul. Dworcowej
Widok na budowę dworca autobusowego od strony ul. Dworcowej | fot. Dominik Wąsik

Od dziś trudniej dojechać do Dworca Głównego PKP. Do końca listopada na ul. Młyńskiej ma obowiązywać ruch jednokierunkowy. Komunikacja miejska pojedzie innymi trasami.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie budowanego dworca autobusowego

Od środy (11.08) na ul. Młyńskiej, na odcinku od ul. Dworcowej do ronda Sportowców, został wprowadzony ruch jednokierunkowy. W związku z tym przystanek na ul. Młyńskiej (Rondo Sportowców) nie funkcjonuje. Linie komunikacji miejskiej jadące od strony ul. Krochmalnej wjeżdżają w ul. Młyńską.

Żeby dostać się do dworca PKP należy wysiąść na przystanku na ul. Lubelskiego Lipca 80 (przystanek Arena Lublin) i przejść chodnikiem do ul. Dworcowej i dalej kierować się na plac Dworcowy. Istniejąca organizacja ruchu na ul. Pocztowej i ul. Dworcowej, poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, pozostaje bez zmian.

Utrzymany zostaje przystanek komunikacji miejskiej na ul. Pocztowej, dla pojazdów jadących w stronę ul. Krochmalnej oraz przystanek końcowy dla linii 30 i 34 na ul. Młyńskiej. W dalszym ciągu pozostanie zamknięta ul. Gazowa w obu kierunkach ruchu, z wyłączeniem dojazdu do posesji.

„Takie utrudnienia potrwają do 30 listopada. W tym czasie drogowcy będą budować kanalizację deszczową i usuwać kolizje, a następnie odtworzą konstrukcję jezdni” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Przypomnijmy, że od wtorku (10.08) zamknięty dla ruchu został odcinek ul. Krochmalnej od ronda Sportowców do skrzyżowania z ul. Cukrowniczą. Szczegóły: Od wtorku zmiana organizacji ruchu. Zamkną odcinek ul. Krochmalnej

Objazdy komunikacji miejskiej

Linia: 1, 13

* w kierunkach Żeglarska/Dąbrowa [1], os. Poręba [13]: … – Lubelskiego Lipca 80 – Kunickiego – Pocztowa – Młyńska – Krochmalna – …

* w kierunkach Pancerniaków Felicity [1], Paderewskiego [13]: … – Krochmalna – Stadionowa – Lubelskiego Lipca 80 – … (z pominięciem Młyńskiej)

Linia: 45, 161

* w kierunkach Gęsia [45], os. Poręba [161]: … – Wolska – Kunickiego – Pocztowa – Młyńska – Krochmalna – …

* w kierunkach Metalurgiczna [45], Felin [161]: … – Krochmalna – Stadionowa – Lubelskiego Lipca 80 – … (z pominięciem Młyńskiej)

Linia: 154

* w kierunku Węglin … – Lubelskiego Lipca 80 – Kunickiego – Pocztowa – Młyńska – Stadionowa – …

* w kierunku Chodźki-szpital … – Muzyczna – Stadionowa – Lubelskiego Lipca 80- … (z pominięciem Młyńskiej i ronda Sportowców)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.