Dojazd do dworca kolejowego PKP po nowemu. Drogowcy na kilka miesięcy zamknęli ul. Pocztową

Zamknięty wjazd w ul. Pocztową od ul. Kunickiego
Zamknięty wjazd w ul. Pocztową od ul. Kunickiego | fot. Dominik Wąsik

Od dzisiaj zamknięta dla ruchu pojazdów została ul. Pocztowa w Lublinie. Do tej pory stanowiła ona jedyny dojazd do dworca kolejowego PKP. Utrudnienia na ul. Pocztowej potrwają do końca września.

Inny dojazd do dworca kolejowego PKP Lublin Główny

W pierwszym etapie drogowcy zamknęli wjazd w ul. Pocztową od ul. Kunickiego. Oznakowanie przy wjeździe pojawiło się z samego rana, lecz sama ulica została zamknięta dopiero po godz. 10. Fakt ten wykorzystywali głównie taksówkarze, którzy ignorowali ustawiony na ul. Kunickiego znak B-22 „zakaz skręcania w prawo”, które zakazywało wjazdu na zamkniętą ul. Pocztową. Na zamknięty odcinek ulicy mogą wjeżdżać tylko pojazdy budowy.

Kierowca Bolt zignorował znak B-22 "zakaz skręcania w prawo" i wjechał w zamkniętą ul. Pocztową
Kierowca Bolt zignorował znak B-22 „zakaz skręcania w prawo” i wjechał w zamkniętą ul. Pocztową | fot. Dominik Wąsik

Dojazd do targu przy ul. Pocztowej, Poczty Polskiej oraz dla mieszkańców ul. Pocztowej i ul. 1 Maja zapewniono od ul. Gazowej, natomiast wyjazd odbywa się przez ul. Dworcową i Młyńską. Na placu Dworcowym, pomiędzy ul. Pocztową a Dworcową, ruch jest dwukierunkowy. Miejsca postojowe na placu Dworcowym – wzdłuż ogrodzenia zaplecza budowy od strony ul. Dworcowej, uległy likwidacji. Podobnie jak przystanek autobusowy na ul. Pocztowej, który przeniesiono na ul. Gazową.

Przystanek autobusowy został przeniesiony z ul. Pocztowej na ul. Gazową
Przystanek autobusowy został przeniesiony z ul. Pocztowej na ul. Gazową | fot. Dominik Wąsik

Obsługa dworca kolejowego PKP Lublin Główny, w tym przez komunikację miejską, odbywa się od ronda Sportowców poprzez ul. Gazową, Dworcową i Młyńską. Ulice te stały się jednokierunkowe. Z kolei ciągi piesze wzdłuż ul. Dworcowej, Młyńskiej i Pocztowej zachowano po jednej ze stron.

Dojazd do dworca PKP możliwy jest od ronda Sportowców przez ul. Gazową, która jest jednokierunkowa
Dojazd do dworca PKP możliwy jest od ronda Sportowców przez ul. Gazową, która jest jednokierunkowa | fot. Dominik Wąsik

Kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie budowanego metropolitalnego dworca autobusowego będzie miała miejsce od 13 czerwca. Obsługa dworca PKP pozostaje bez zmian – od ul. Gazowej. Wjazd w ul. Pocztową od ul. Kunickiego zostanie otwarty na odcinku do wjazdu do targu. W związku z tym, obsługę targowiska utrzymano wyłącznie od ul. Kunickiego, natomiast Poczty Polskiej i mieszkańców ul. Pocztowej od ul. Gazowej.

„Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu wynika z rozpoczęcia robót na ul. Pocztowej. W pierwszej kolejności drogowcy zbudują tam kanalizację deszczową, kanał technologiczny oraz oświetlenie. Następnie przystąpią do prac związanych z nawierzchnią. Ulica Pocztowa przejdzie pełną wymianę konstrukcji jezdni wraz z chodnikami” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Utrudnienia na ul. Pocztowej potrwają do końca września. Wykonawca nie wyklucza w trakcie robót konieczności wprowadzenia dodatkowych zmian w organizacji ruchu.

Szczegóły dotyczące nowej organizacji ruchu i objazdów komunikacji miejskiej dostępne pod linkiem: https://spottedlublin.pl/beda-kolejne-utrudnienia-w-dojezdzie-do-dworca-pkp-autobusy-i-trolejbusy-zmienia-trasy/

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.