Dodatkowe 5 mln złotych na budowę nowego dworca autobusowego w Lublinie

2019 05 03 hires 3
Projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie | materiały prasowe

Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o zwiększeniu o blisko 5 mln złotych dofinansowania na budowę nowego dworca autobusowego w Lublinie. Podpisano aneks do umowy na realizację tej inwestycji.

Dodatkowe pieniądze na Dworzec Metropolitalny

Nowy Dworzec Metropolitalny powstanie pomiędzy ul. Młyńską, Gazową i Dworcową, gdzie utworzone zostaną obiekty obsługowe i administracyjne, tj. hole, poczekalnie, pomieszczenia administracyjne i punkty informacyjne.

Ponadto, pod budynkiem powstanie parking podziemny dla 174 samochodów, dach budynku będzie pełnił funkcję tarasu spacerowego obsadzonego zielenią, a specjalny system odzyskiwania deszczówki zapewni wodę do podlewania roślin i do celów sanitarnych.

Projekt przewiduje budowę m.in. peronów odjazdowych, stanowisk do tymczasowego parkowania, czy ładowania elektrycznych pojazdów komunikacji miejskiej, a także wiaty nad peronami i stacje ładowarek i trakcji.

ZOBACZ TAKŻE:
Warta 231 mln zł umowa podpisana. Lublin będzie miał nowy dworzec autobusowy

Zadania w projekcie obejmą także rozbudowę ul. Krochmalnej i Cukrowniczej (przebudowa skrzyżowań, budowa dróg z zatokami postojowymi dla autobusów i busów, budowa chodników, ścieżek rowerowych, czy montaż oświetlenia i monitoringu).

Rozbudowana zostanie także ulica Gazowa, 1-go Maja, Pocztowa, Dworcowa, Młyńska, Stadionowa, Kunickiego i Rondo Sportowców. W tym rejonie powstanie więcej miejsc postojowych, nowe chodniki, ścieżki rowerowe, przebudowane zostaną skrzyżowania, a także powstaną miejsca odpoczynku dla pieszych i rowerzystów.

Ponadto przedłużony zostanie odcinek drogi od ul Gazowej do Młyńskiej i przedłużona zostanie trasa od ul. Dworcowej do ul. Lubelskiego Lipca’80 i al. Piłsudskiego.

Wartość projektu wynosi blisko 299 mln złotych, z czego 178,5 mln złotych stanowią środki unijne.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.