Dobry Start w woj. lubelskim. Ponad 42 tys. złożonych wniosków o wyprawkę szkolną

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W niecałe dwa tygodnie rodzice i opiekunowie dzieci złożyli ponad milion wniosków o świadczenie Dobry Start 300 PLUS na wyprawki szkolne dla przeszło 1,4 mln uczniów. W województwie lubelskim rodzice wysłali dotychczas ponad 42,3 tys. wniosków na 61,5 tys. dzieci.

Do kiedy wnioski Dobry Start 300 zł?

Od 2021 roku obsługą programu Dobry Start zajmuje się ZUS. O 300+ można ubiegać się tylko przez Internet, za pomocą trzech kanałów: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub portalu [email protected]

Rodzicom, którzy potrzebują pomocy przy składaniu wniosku, zapewniają ją pracownicy ZUS – w placówkach ZUS i podczas dyżurów w lokalnych urzędach. Harmonogram dyżurów jest na bieżąco aktualizowany na www.zus.pl w zakładce o programie „Dobry Start”. Działa też infolinia pod numerem 22 290 22 02, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Wnioski o 300 PLUS można przesyłać do końca listopada. Jeśli zgłoszenie trafi do ZUS do końca sierpnia, to wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej do 30 września. Pierwsze środki trafią na rachunki bankowe uprawnionych w lipcu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.