Dobre wieści dla kierowców. Koronawirus obniża ceny paliw na stacjach

paliwo tankowanie stacja paliw
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Koronawirus obniża ceny paliw na stacjach – podał w piątek BM Reflex. Najmocniej potaniał olej napędowy, w najbliższych dniach cena diesla powinna spaść poniżej 5 zł za litr.

Jak wskazali analitycy BM Reflex, po kolejnym tygodniu spadków benzyna na stacjach jest najtańsza od marca ubiegłego roku, natomiast ceny diesla i autogaz na poziomie z listopada 2019. Od początku 2020 roku hurtowe ceny benzyny Pb 95 spadły już o 24 gr na litrze, a oleju o około 50 gr.

Aktualnie ceny paliw w kraju wynoszą odpowiednio: benzyny bezołowiowej 95 – 4,87 zł/l, bezołowiowej 98 – 5,20 zł/l, oleju napędowego – 5,05 zł/l i autogazu 2,19 zł/l. Oznacza to w skali tygodnia spadki o 3 gr/l benzyn, 6 gr/l oleju napędowego i 4 gr/l autogazu.

W perspektywie najbliższych dni utrzymuje się duże prawdopodobieństwo dalszych obniżek cen paliw na stacjach w różnej skali. Obniżki mogą jednorazowo sięgnąć na niektórych stacjach nawet kilkunastu groszy na litrze. Jednak średnio w skali kraju obniżki mogą być kilkugroszowe” – stwierdzili analitycy BM Reflex.

Natomiast analitycy e-petrol prognozują, że w pierwszym tygodniu marca benzyna 95-oktanowa średnio będzie kosztować od 4,76 do 4,89 zł za litra, ceny diesla zatrzymają się w przedziale od 4,90-5,03 zł/l., a za litr autogazu zapłacimy średnio od 2,14 do 2,20 zł.

Zdaniem e-petrol taka sytuacja jest spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, co budzi obawy o spadek popytu na energię. Te obawy sprowadziły notowania ropy naftowej na poziomy najniższe od połowy 2017 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.